Меланија Трамп ги изненади сите со невообичаениот моден избор! (ФОТО)

Брачниот пар Трамп во наредниот период ќе престојува во Индија, како дел од нивната прва официјална посета на тие простори откако започнаа да живеат во Белата куќа, а ваквото егзотично патување ѝ овозможи на првата дама на САД да излезе од својата комфорна зона.

Profimedia

Меланија Трамп е веќе на пат кон Азија и додека нејзиниот сопруг даваше изјава пред далечното патување, таа ги изненади сите со интересниот моден избор. Таа носеше раскопчан црн капут, црна ролка и бели панталони кои се украсени со црни хоризонтални и вертикални линии во облик на квадрати.

Profimedia

Изненадувачки за оваа модна комбинација е што Меланија не ги облече класичните салонки, кои се нејзиниот заштитен знак. Првата дама на САД ретко може да се види без вртоглаво високите потпетици, кои ги има во сите облици, бои и дезени. Со оглед на тоа што во една прилика таа тргна со штикли и во посета на Тексас кога беше погоден од поплави, многумина тврдат дека Меланија е невозможно да се види во рамни чевли, што таа понекогаш знае да го демантира.

Profimedia

Прекрасната дама со потекло од Словенија, наместо вообичаените тренди салонки од модните куќи „Маноло Бланк“ и „Џими Чу“, одбра впечатливи балетанки „Беле Вивиер“, настанати по примерот на препознатливиот стил на францускиот дизајнер Рожер Вивиер. Станува збор за модел кој го прослави Катрин Денев, благодарение на филмот „Беле де Жоур“, а ги краси подигнатата пета, што е невообичаено кај балетанките.

Profimedia

Слични објави

Што да правите во Скопје ОВОЈ ВИКЕНД

Еспресо

Ова се најпосакуваните чизми оваа есен! (ФОТО)

Igor

Интересни факти за 8 Март, Денот на жената

Еспресо

Дуа Липа се раздели од саканиот?

Igor

Како во младите години: Ван Дам со нозе го затвори куферот, па веднаш му пиша Драгана Мирковиќ! (ФОТО)

Васко Спасоски

Една од најубавите жени на светот се извини откако објави дека му се заблагодарува на коронавирусот! (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

тринаесет + тринаесет =

Слични објави

Моравме да чекаме два месеци за да дознаеме дали сме добиле син или ќерка

Еспресо

Повторно е секс-бомба, но погледнете како изгледаше Ана Николиќ пред 20 години!

Васко Спасоски

Тито обожаваше вицеви, посебно оние „забранетите“, а овој за Русите му беше омилен!

Еспресо

Енрике Иглесијас и Ана Курникова добија ќеркичка: Парот објави први фотографии од своето трето дете (ФОТО)

Еспресо

Зошто вчера сите гледаа во Емили Ратајковски? (ФОТО)

Igor

Кралицата Летиција модна икона – Жена која знае како да го носи апсолутно секое парче облека (ФОТО)

Igor