24.8 C
Скопје
12:46 - 14 април, 2024

КОЈА Е КОНСТРАКТА ПРИВАТНО, има ли деца, што е по професија: Љубовта со сопругот ѝ почнала на интригантен начин, со многу коментари од страна

Откако победи на српскиот избор за песна на Евровизија 2022 со песната „In Corpore Sano“, сите почнаа да зборуваат за Ана Ѓуриќ (34) од Белград, чие уметничко име е Констракта. И сите, во последниве 10 дена не престануваат да се интересираат која е Констракта приватно, дали е мажена, има ли деца…

Пејачката уште на факултет го запознала сопругот Милан Ѓуриќ, а во брак добиле син и ќерка.

фејсбук

Нивнта врска се случила на необичен начин. Имено, додека студирала на Архитектонскиот факултет во Белград, нејзиниот иден сопруг работел во истата институција како асистент.

Многу љубови се раѓаат токму така, иако во балканското општество е малку контроверзно кога студент и личност на позиција започнуваат љубовна врска.

Работата никогаш не влијаела на нивниот брачен однос, само затоа што Констракта не го дозволила тоа, иако нејзиното уметничко име алудира на нејзината диплома. Таа никогаш не работела како архитект, туку се посветила на децата и музиката, пишува Стори.

Српската претставничка на Евровизија со години наназад е членка на бендот „Земља Грува“, а пред неколку дена и биле хакирани сите сметки на социјалните мрежи.

 

 

Слични објави

Познат српски рапер заврши зад решетки во Тајланд, го фатиле под дејство на недозволени супстанции

Еспресо

(Фото) Меган и Хари никогаш посреќни, а на социјалните мрежи ги направија лом: „Нели не сакаа внимание?!“

еспресо

Астропрогноза за недела, 14 април: Лавовите ќе пленат со харизма, Јарците мора да покажат одлучност

еспресо

(Фото) Се омажи ќерката на Бранко Црвенковски: Марија во елегантна венчаница го кажа судбинското „да“

еспресо

За Раковите богатство, за Девиците изобилство: Парите и хороскопските знаци во месец мај

еспресо

(Фото) Поранешниот сопруг на Драгана Мирковиќ лудува во Виена: Вечерни журки, пијалак и цигара

еспресо
Се вчитува....