2.8 C
Скопје
05:20 - 19 април, 2024

Ознака : убиена

Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Белграѓани се збогуваат со Ноа: Палат свеќи на главниот плоштад за убиената тиктокерка

Еспресо
Со палење свеќи, ЛГБТ+ активистите како и активистите за правата и заштитата на жените и човековите права ѝ оддадоа почит на трагично настраданата девојка, чии...
Еспресо

Во Шведска жена избодена со нож за време на политички митинг, убиена на „лице место“од националист

jasmina.kantardzieva
Немало како да се интервенира и да се спаси 60-годишната жена, која вчера била убиена од 33-годишен неонацист. 60-годишна жена е избодена и убиена во...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Познатата актерка Оксана Шветс е убиена во руски ракетен напад во Киев: Со години била лицето и душата на украинските театри

Еспресо
Со години тaa беше лицето и душата на театрите и на големото платно. Глумицата Оксана Шветс (67) е убиена во руски ракетен напад во Киев....