22.8 C
Скопје
08:29 - 24 јуни, 2024

Ознака : кантарион

Здрави навикиЗдравјеСлајдер

ЧУДЕСНО РАСТЕНИЕ: Кантарионот ги ублажува и симптомите на депресија

И. Т.
Кантарионот е познат како лек за разни заболувања. Расте на пасишта, ливади, карпести предели и цвета од мај до септември, во зависност од климата. Може...