36.8 C
Скопје
16:48 - 18 јуни, 2024

Ознака : камен

ВестиВи ПрепорачувамеСветСлајдер

(Видео) Гинисов рекорд: Изваден најголемиот камен во бубрег во светот тежок 801 грам

Еспресо
Гинисов рекорд: Изваден најголемиот камен во бубрег во светот Камењата во бубрезите се создаваат со таложење минерални соли во бубрегот, орган којшто треба ја прочистува...
Ви ПрепорачувамеЗдравјеСлајдер

Исфрлете го песокот од бубрезите за само три дена со семки од лубеница

Еспресо
Семките од лубеницата содржат диететски влакна, кои се неопходни за нормалното работење на дигестивниот систем, помагаат во случаите кога има појава на цревни паразити, како...
Секојдневие

Милионите буквално му паднале од небо – Жежок камен вреден 1,5 милион евра му го пробил кровот и слетал во дневната

Васко Спасоски
На сиромашниот Џошуа од Индонезија милионите буквално му паднале од небо… Џошуа, кој во животот досега изработувал ковчези, многу се уплашил и изненадил кога едно...
ЛајфстајлСцена

Ќе застане на лудиот камен? Се вери Луна Џогани (ФОТО)

Igor
Победничката на „Задруга“ Луна Џогани заедно со сопственикот на Пинк ја отвори новата сезона на ријалити емисиите. За таа прилика таа на својата рака покажала...