24.8 C
Скопје
04:01 - 23 јуни, 2024

Ознака : камен во бубрег

Ви ПрепорачувамеЗдрави навикиЗдравјеСлајдер

Диета што спречува создавање камен во бубрегот

Еспресо
Да се спречи повторното настанување на камен во бубрегот, откако веќе сте се ослободиле од него, претставува главна задача и на пациентот и на лекарот....
Ви ПрепорачувамеЗдравјеСлајдер

Откријте го каменот ДОДЕКА НЕ ГИ ОШТЕТИ БУБРЕЗИТЕ

Еспресо
Каменот во бубрезите често предизвикува симптоми што не се карактеристични. Кога ќе дојде до инфекција, функцијата на овие органи е веќе загрозена. Бубрежните камења се...
Здравје

Куркумата е многу здрава, но ова се 5 случаи во кои НЕ СМЕЕТЕ да ја користите

Igor
Лековитите дејства на куркумата се неприкосновени, но како и за секој природен препарат, така и за неа постои група на луѓе кои не треба да...