21.8 C
Скопје
07:56 - 24 јуни, 2024

Ознака : Калуш Оркестар

Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПСветСлајдерСцена

Украина се подготвува за Евровизија 2023: Тимошенко изјавила дека се разгледуваат различни локации за одржување на натпреварот

М. Р.
По трет пат во историјата на Евровизија, Украина победи на овој музичкиот натпревар. Оркестарот Калуш победи на Изборот за песна на Евровизија 2022 година, претставувајќи...
СветСлајдерСцена

ГЕОПОЛИТИКА И ШОУБИЗНИС: Украина е фаворит на овогодинешната Евровизија!

М.Р.
Кич, раскош и геополитика. На изборот за песна на Евровизија, кој се враќа на малите екрани следната недела, Украина е фаворит за победа, додека на...