39.8 C
Скопје
16:13 - 19 јули, 2024

Ознака : genesis

СветСлајдерСцена

НЕ МОЖЕ ДА СВИРИ, НО СÈ УШТЕ МОЖЕ ДА ПЕЕ: Фил Колинс со нарушено здравје одржа концерт на „Genesis“ пеејќи седнат на стол

Еспресо
Фил Колинс го одржа концертот на „Genesis“ пеејќи седејќи на столче на бина, додека се бори со континуираното лошо здравје. 70-годишната музичката легенда моментално е...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајл

После десет години: „Genesis“ на чело со Фил Колинс се враќаат на музичката сцена!

Еспресо
Пејачот Фил Колинс и останатите членови на бендот Тони Бенкс и Мајк Радерфорд најавија своја турнеја, што значи враќање на групата „Genesis“ на музичката сцена....