17.8 C
Скопје
21:48 - 15 април, 2024

Ознака : боба живоиновиќ

БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Не би погодиле! Лепа Брена го откри најнеобичното место на кое водела љубов, реакцијата потоа е урнебесна

Еспресо
Регионалната фолк ѕвезда Лепа Брена со децении е вљубена во поранешниот тенисер Боба Живојиновиќ, со кого и се омажи. За многумина тие се асоцијација на...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Боба Живојиновиќ искрено за приватниот живот: Сè што инвестиравме, изгоре преку ноќ

Еспресо
Слободан Боба Живојиновиќ искрено зборуваше за своите деловни успеси. Поранешната тенисерка ѕвезда и пејачката Лепа Брена се успешни во бизнисот, а ретко кој знае дека...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Синот на Лепа Брена и Боба живее како цар! Лета со приватен авион, пие шампањ…

Еспресо
Помладиот син на Лепа Брена и Боба Живоиновиќ не крие дека ужива во луксузен животен стил, па тоа го покажа со неодамнешното патување! Виктор, всушност,...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

„Ме предупредуваа дека е голем плејбој“: Лепа Брена откри кога првпат се бакнала со Боба Живоjиновиќ

Еспресо
Лепа Брена откри како го запознала својот сопруг Боба Живојиновиќ, како и што мислат другите за него. Пејачката Лепа Брена и нејзиниот сопруг, поранешниот тенисер...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Што пишува во личните карти на синовите на Лепа Брена? Мислевме дека се викаат Стефан и Виктор

Еспресо
Стефан и Виктор Живоиновиќ, синовите на Лепа Брена и Боба Живоиновиќ, имаат уште по едно име, а овој податок не е многу познат на јавноста....
БалканСлајдерСцена

(ВИДЕО+ФОТО) НИВНАТА БЕШЕ СВАДБА НА ВЕКОТ: 30 години подоцна Брена и Боба људо заљубени!

Еспресо
Пејачката Лепа Брена и нејзиниот сопруг, поранешниот тенисер Слободан Боба Живојиновиќ, слават 30 години брак. По тој повод Брена се огласи на својот „Инстаграм“ профил...
ЛајфстајлСцена

Непознати детали од почетокот на врската на Брена и Боба: За малку ќе му ја скршела раката!

Igor
Иако се во брак скоро три децении и за својот однос зборувале безброј пати, Лепа Брена и Боба Живоиновиќ дури сега откриле како изгледала еден...