17.8 C
Скопје
12:39 - 27 февруари, 2024

Боба Живојиновиќ искрено за приватниот живот: Сè што инвестиравме, изгоре преку ноќ

Instagram

Слободан Боба Живојиновиќ искрено зборуваше за своите деловни успеси.

Поранешната тенисерка ѕвезда и пејачката Лепа Брена се успешни во бизнисот, а ретко кој знае дека се запали првото студио што го основаа.

Без разлика што се одело како што замислиле, се случило во текот на само една ноќ да го загубат се  она што го изградиле. Ова го откри Боба во своето интервју во емисијата „Што сам теби, а ко сам себи“.

– Ја основав „Гранд“ продукција за две недели, но тогаш веќе имав база со заработените пари. По неколку месеци ни изгоре студиото, сè што инвестиравме преку ноќ исчезна. А потоа дојде кај мене Саша Поповиќ и ме праша што да правиме сега, а јас му реков дека ќе го направиме уште подобро и поголемо, што и се случи. Морам да му оддадам признание на Саша, тој направи одлична медиумска работа – објасни Боба Живојиновиќ.

Боба искрено проговори и за бракот со пејачката:

– Цел живот сум сопруг на Лепа Брена. Уште кога бев мал, мајка ми ја глумеше Лепа Брена и јас така заспивав.

-Жената е глава на куќата и Брена го знае тоа. Уживаме, се сакаме и почитуваме. Откако се случи ова со короната, буквално поминуваме 24 часа заедно. Нашата врска стана уште посилна. Во бракот мора да има почит и компромис – објасни тој.

 

Слични објави

Убави вести: Крајот на зимата ќе им донесе голема среќа на три хороскопски знаци

еспресо

(Видео) Згодниот Педро Паскал пијан ја прими наградата САГ: „Правам будала од себе, но ви благодарам многу“

еспресо

Учесничка во „Ѕвездите на Гранд“ со шокантна молба до Саша Поповиќ: „Те молам врати ме на сцена, ќе дојдам гола“

еспресо

Ана Севиќ проговори за работата: „Себеси постојано се критикувам“

еспресо

Астропрогноза за вторник, 27 февруари: Важни вести за Раковите, пари за Вагите

еспресо

Популарен рапер убиен во Амстердам: Го изрешетале на улица

еспресо
Се вчитува....