32.8 C
Скопје
20:39 - 15 јули, 2024

Ознака : 80-ти

Секојдневие

Стела Меккартни не враќа во 80-те!

Слободен Печат
Британската дизајнерка Стела Меккартни најави студена и весела пролет. Позната по користењето на рециклирачки и органски материјали, еколошки акции и кампањи каде што во пролетната...
Сцена

Познатите филмски хероини како ИНСПИРАЦИЈА за трендовите во новата сезона

Igor
Модата и така постојано се враќа, а додека го осмислувате својот стајлинг, можете да погледнете и некои одлични филмови. Џули Кристи како Лаура во „Don`t...