Вратете се во 80-те!

За 80-те години може слободно да се каже дека дозволувале апсолутна слобода во било кој аспект од животот. Станува збор за период во кој владееа противречности, така што кога станува збор за модата, можеше да се види се од кич до совршени модни комбинации. Тоа беше време кога луѓето го спојуваа тоа што не можеше да се спои, а се со цел модните комбинации да бидат шарени и полни со циркони и светки. Но, треба да се нагласи дека не станува збор за тренд кој останал во минатото. Всушност, оваа година ни донесе низа носталгични трендови кои го одбележаа периодот на 80-те, а посебен фокус се стави на оделата, неонските бои, puff ракавите, точките и baggy панталоните кои ги сакаат припадничките на сите генерации.

Погледнете дел од модните комбинации на познатите личности од тоа време:

Profimedia
Profimedia
Profimedia
Profimedia
Profimedia

Слични објави

Нивес Целзиус во трипати помал градник, а нејзината ќерка имала доста интересен коментар! (ФОТО)

Васко Спасоски

Ле­бот ни­ко­гаш не ос­та­вај­те го да стои во ќесе

Igor

Кралицата Елизабета среќна како мало дете – После 60 години и се исполни најголемата желба (ФОТО)

Igor

ЦЕЦА ПОВТОРНО ЕКСПЕРИМЕНТИРА: Со ОВАА промена ги изненади сите обожаватели

Igor

Семејството на Дујмиќ одлучи да ги донира неговите органи: Така и понатаму ќе живее

Еспресо

Дуа Липа го прекрши првото бјути правило на самоизолацијата (ФОТО)

Еспресо

Остави Коментар

19 − единаесет =

Слични објави

Џастин Бибер, Блејк Лајвли, Џорџо Армани: Познати кои донирале пари за борба против вирусот

Еспресо

И СЕКСОТ ЗА ЕДНА НОЌ ИМ Е МНОГУ: Ужасен секс-тренд се шири меѓу младите

Igor

Запознајте се со Хеиди, манекенката на која и излезе градата во Кан (ФОТО+ВИДЕО)

Igor

Блејк Лајвли дефинитивно е кралица на „тролањето“! Повторно му се одмазди на Рајан

Igor

Мадона се „журкаше“ во Тел Авив

Igor

Една од најатрактивните српски пејачки стана машко, фановите и се изнасмеаа (ФОТО)

Igor