Ѕвездата од БЕВЕРЛИ ХИЛС може да заврши во затвор: Еве колку пари должи!

Националната банка на САД поднесе кривична пријава против Тори Спелинг и нејзиниот сопруг, бидејќи одбиле да платат долг во висина од 205.000 долари.

Банката побарала од нив увид во договорите и финансиските потврди, но тие не ги поднеле во законски предвидениот рок. Поради тоа, решиле судски да ги побараат.

Досега тие ги одбивале сите покани и предупредувања за неплатени долгови и затајување данок. Во меѓувреме, поради каматите, долгот пораснал, а доколку Тори не се појави на суд, ќе мора да биде приведена и притворена.

Ова не е првпат Тори да биде вмешана во финансиски скандал, а е позната по тоа што често ги игнорира своите долгови кон државата, поради што неколкупати ѝ биле присилно наплатени.

Слични објави

Освежува и засладува: Превкусен десерт со јагоди за топлите денови (РЕЦЕПТ)

Igor

Се ближи Велигден: Да се потсетиме на некои интересни факти за најголемиот христијански празник

Еспресо

Зошто Никола Тесла мислел дека броевите 3, 6 и 9 се клуч на вселената?

Еспресо

Секој има свои квалитети – Еве што можете да научите од секој хороскопски знак!

Igor

ИСПЛИВАА ФОТКИ ОД ПЕЈАЧКИ НА ПО*НО САЈТ: Дали е можно сите да завршиле таму? (ФОТО 18+)

Igor

Цел живот верни на една фризура – Овие познати дами не го менуваат својот имиџ за ниедна цена (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

1 × четири =

Слични објави

Инспиративна трансформација: Атрактивната Ласмар е вистинска фитнес дива! (ФОТО)

Еспресо

Меки и сочни: Тулумби без пржење, туку во рерна

Igor

Јосипа Лисац реагираше на казнената пријава: Се работи за потполно непочитување! (ФОТО)

Еспресо

Султанот од Брунеи, диктатор опседнат со секс: Има златен авион, 7000 коли, а Џорџ Клуни прв го бојкотирал (ФОТО)

Еспресо

Гвинет Палтроу продава фустан стар 20 години, а целиот приход ќе го донира во борбата против коронавирусот (ФОТО)

Еспресо

Оваa убавица е сопруга на познат политичар (ФОТО)

Igor