Запознајте се со Хеиди, манекенката на која и излезе градата во Кан (ФОТО+ВИДЕО)

Ова е моделот од Косово, Хеиди Луштаку, која веќе со години стои силно во светот на меѓународната мода и убавина. Таа кариерата како модел ја започна на 13 годишна возраст, но нејзиниот вистински успех пристигана по учеството на “Мис Швајцарија 2013“.

Хеиди деновиве беше на главната страницa од францускиот весник “Closer”. Таа ова лето се појави во Филмскиот фестивал во Кан, но Хеиди го привлече внимание по нејзиното секси појавување, пренесува Експрес.

Луштаку која беше поканета на 72-та едиција на Фестивалот, од фрацускиот весник беше нарекувана Турчинка. Но таа е од Косово и сопруга на познатиот боксер и досегашен шампион на Европа, Робин Красниќи.

Хеиди на оваа церемонија се појави со прозирен фустан, па додека позираше пред камерите на нејзе и излезе едната града.

Вообичаено во овој фестивал се случуват вакви нешта, но по се изгледа ова година редот и беше на Хеиди. Минатата година истиот проблем и се случи на француската актерката Софија Марцеау и на мексинската атерка Патрисиа Контререас.

За време на одржувањето на Фестивалот во Кан, видео со деколтето на Хеиди објави и францускиот весник Фигаро.

Слични објави

Тамара „го украде шоуто“ на Макфест

Igor

Наташа Беквалац објави фотографија додека се бања (ФОТО)

Еспресо

Се жалеше дека е погодиена од кризата, па купи автомобил од 50.000 евра: Неда Украден се поднови со скапа „играчка“ (ФОТО)

Васко Спасоски

НА ХАРИ ЌЕ МУ СЕ СЛОШИ: Бившиот дечко на Меган е толку сладок што го нарекуваат ШЕЌЕР (ФОТО)

Igor

Џеј Ло со провокативна фотка го најави филмот во кој таа глуми стриптизерка (ВИДЕО)

Igor

„Пријатели” повторно заедно поради снимање на специјал

Еспресо

Остави Коментар

9 − три =

Слични објави

НИЕДНА НЕ Е ИЗГЛЕДОТ: Кои карактеристики на мажот се најпривлечни за жената

Igor

Неодоливата Лорен Симпсон и корисни совети како да постигнете совршено тело! (ФОТО)

Еспресо

Му кажа ДА! Уште еден македонски пејач изненади и наскоро ќе прави свадба (ФОТО)

Igor

Елтон Џон го прекина концертот: Падна на клавирот и заплака! (ВИДЕО)

Еспресо

Манекенка од Полска ги тетовираше очите, а сега може да остане потполно слепа: Човекот кој ја тетовирал направил грешка (ФОТО)

Еспресо

„Кристалните чорапи“ на Мајкл Џексон на аукција, почетната цена 97.500 евра!

Igor