Телохранителот откри што правел кралот на попот непосредно пред смртта: „Претчувствуваше…“ (ВИДЕО)

Пред два дена беше одбележана десет-годишнината од смртта на кралот на попот Мајкл Џексон.

Бидејќи аферата “Leaving Neverland” е во екот токму на годишнината од смртта, медиумите малку и го игнорираа Џексон, а најинтересната тема во моментот е „Killing Michael Jackson“ која ги истражува околностите за смртта на кралот на попот. За неговата смрт е осуден докторот Мари, кој му дал недозволена комбинација на лекови.

За животот и смртта на покојниот Џексон проговори и неговиот некогашен телохранител Мет Фидс. Тој тврди дека покојниот Џексон ја претчувствувал својата смрт и неколку денови пред таа да настапи ги повикувал своите пријатели и семејството да го посетат. Фидс вели дека Џексон му се јавил дури и на својот озогласен татко Џо да се видат.

„Претчувствуваше нешто и сакаше да биде опкружен со блиските“, вели Фидс, кој тврди дека покојниот Џексон не бил педофил.

„Беше најинтелигентната личност која сум ја запознал во животот и најголема ѕвезда. Ние ќе се погрижиме за овие невистини, бидејќи колку ѕвездата е поголема, толку таа е и поголема мета“, порача тој.

Слични објави

Интервју со Зоран Радомировиќ – Шваба: Сакам кога луѓето не знаат кој сум ни со што се занимавам

Еспресо

Бруна Лима е модел кој со своите фотографии поставува стандарди во фитнес индустријата! (ФОТО)

Еспресо

Вкусот на кафето зависи од бојата на шолјата од која го пиете?

Слободен Печат

Ова дотерано МАКЕДОНСКО ДЕВОЈЧЕ ја „закочи“ улица „Ленинова“

Igor

КАРЛЕУША ВО МОЌНО ИЗДАНИЕ: Им се обрати на „хејтерите“, а еве колку чинат хеланките кои ги носеше

Igor

КРИЕЛА ОД ЛЕПА БРЕНА: Неверство и драма во семејството Живојиновиќ

Igor

Остави Коментар

дваесет − 15 =

Слични објави

НАШ ПРЕДЛОГ ЗА ФИЛМ: „Long shot“ е урнебесна комедија која морате да ја погледнете! (ВИДЕО)

Еспресо

На поканите за свадбата на Вељко и Богдана наведен задолжителен дрес-код

Igor

Ги покажаа градите и ги исфрлија! „Еј, па ние сме хуманитарки“ (ФОТО)

Igor

Слушнете како звучи „Километри“ на Лозано и бендот во карантински услови! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Се е поинаку откако стави силиконски гради: Ова се најжешките фотографии на водителката Елена Стефановска (ФОТО)

Igor

Родени на ист ден: Овој актер веројатно ќе му биде кум на малиот принц (ФОТО)

Igor