СТРИПТИЗ И ЧУДНИ КОМБИНАЦИИ: Лејди Гага и Хари Стајлс главни на Мет галата 2019 (ВИДЕО)

Годинашната инсталација на Мет галата беше инспирирана од љубовта кон неприродното и екстравагантноста.

Многу од познатите ѕвезди се појавија со чудни и бизарни комбинации, но и со доста симпатични креации.

Пејачот Хари Стајлс избра облека што наликува на женска, додека Лејди Гага ги почести присутните со стриптиз-изведба.

Фото EPA-EFE/JUSTIN LANE

Тие двајцата ја водеа Мет галата, заедно со Серена Вилијамс и дизајнерот Алесандро Мишел.

Еве како изгледаше Кејти Пери:

Фото EPA-EFE/JUSTIN LANE

А ова се сестрите од семејството Кардашијан-Џенер:

Фото EPA-EFE/JUSTIN LANE

Во продолжение, погледнете го ова видео со интересни факти поврзани со Мет галата:

Слични објави

Поранешната девојка на Џорџ Клуни уживаше на ревија во Милано, но погледнете што ѕиркаше под нејзиното сако (ФОТО)

Васко Спасоски

Неодоливата Лорен Симпсон и корисни совети како да постигнете совршено тело! (ФОТО)

Еспресо

Нова песна и уникатен музички спот: Лејди Гага ги почести фановите со нов хит! (ВИДЕО)

Еспресо

Голи нозе, мини-фустан, впечатлива боја… Брижит Макрон во комбинација која малку жени би се осмелиле да ја носат (ФОТО)

Еспресо

Малку луѓе ја знаат оваа тајна: Еве за што служи овој мал детаљ на вашата јакна (ФОТО)

Igor

Оваа недела 3 хороскопски знаци ќе имаат НЕВИДЕНА СРЕЌА и тоа за нив е САМО ПОЧЕТОК!

Igor

Остави Коментар

оне × 2 =

Слични објави

Лепа Брена и Боба на денот на вљубените во Црна Гора „меркаа“ јахта и се бакнуваа! (ФОТО)

Васко Спасоски

Смути од домати кое ги топи мастите во телото (РЕЦЕПТ)

Igor

Моден додаток број 1 за сезонава (ФОТО)

Igor

Познатата терапевтка советува: Во овој случај НЕВЕРСТВОТО подобро да го СОКРИЕТЕ!

Igor

Сите зборуваат за нив: Вака изгледаат златниот фустан на Цеца и проѕирниот на Анастасија (ФОТО)

Igor

Мекгрејди: Коби секогаш ми зборуваше дека сака да умре млад и да стане бесмртен (ВИДЕО)

Еспресо