Српската естрада бара протерување на Даниел Кајмакоски: „За него треба затвор“ (ФОТО)

Дел од српската естрада веќе на големо го осудува Даниел Кајмакоски кој за време на снимањето на „Твоето лице звучи познато“ сакајќи да ги покаже лакираните нокти, наводно, го покажал двоглавиот орел – симболот за Голема Албанија.

Фотографиите од Кајмакоски веднаш наидоа на остра критика во соседството, па немаше пејач и јавна личност во Србија која не го искоментира неговиот потег.

Фото: Дамир Дервишагиќ, Соња Спасиќ

Пејачот Ненад Кнежевиќ Кнез кој исто така се натпреварува во ова шоу како и Слаџа Делибашиќ  беа едни од ретките кои му дадоа поддршка на Кајмакоски алудирајќи дека бил погрешно сфатен од јавноста.

Фотографиите од Кајмакоски веднаш наидоа на остра критика во соседството, па немаше пејач и јавна личност во Србија која не го искоментира неговиот потег.

 

– Не знам кој е тој Даниел, но секако е срамно, вели таа додека познатиот српски денсер беше најбрутален во својата изјава.

Веднаш да се исфрли од шоуто. До кога ќе ги толерираме овие проблематични личности од регионот кој доаѓаат во Србија да земаат пари од нашите граѓани. Дали ние сме сериозна држава која мора автоматски да го процесира ова однесување?, прашува тој.

Иван Гавриловиќ додава дека за Кајмакоски треба да следува затвор и автоматско исклучување од ТЛЗП.

 

Слични објави

Најдобрите и најпозитивните особини на секој хороскопски знак – Погледнете кои се вашите!

Igor

Мишел Обама откри како изгледало растењето на нејзините ќерки во Белата куќа (ФОТО)

Igor

Жирито во шок: Топ 10 најдобри аудиции во светот (ВИДЕО)

Igor

По смртта на Рајко Дујмиќ прекинат спорот за името „Нови фосили“

Еспресо

Нивес Целзиус во самоизолација учи да вози велосипед – Имам две леви нозе! (ВИДЕО)

Еспресо

Откриено како починал синот на шеикот – УЖИВАЛ ВО ДРОГА, ЖУРКИ И ОРГИИ (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

20 − 3 =

Слични објави

Списанието „People“ ја прогласи 47-годишната актерка за најубава жена за 2019 година

Igor

По свадбата: Хајди го соблече бикинито и ги „сончаше“ новите СИЛИКОНИ? (ФОТО)

Igor

Омилената актерка на машката популација: Лидија Вукичевиќ гола во џакузи си игра со сапуницата! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Емина Јаховиќ фатена во љубовен триаголник! Турските медиуми открија со кој кошаркар е во тајна љубовна врска! (ФОТО)

Igor

Процесот на правење миризливи стапчиња (ВИДЕО)

Слободен Печат

Манекенката ја променила фризурата: Непрепознатлива со новиот стил (ФОТО)

Igor