Си ја зголемуваат колекцијата! Ким Кардашијан и Канје Вест купија куќа од 3 милиони! Погледнете како изгледа!

Музичко-реалити двојката – Ким Кардашијан и Канје Вест ја зголемија својата импресивна збирка на недвижности со нов дом во Калифорнија. Имотот е вреден три милиони долари и се наоѓа во близина на нивната куќа која е вредна преку 60 милиони долари.

Новата куќа од 360 метри квадратни се наоѓа на имот од 6.000 метри квадратни.

Куќата е изградена во педесетите години на минатиот век и во неа има четири спални соби и веќе некое време не е реновирана.

Погледнете како изгледа:

Profimedia
Profimedia
Profimedia
Profimedia
Profimedia
Profimedia
Profimedia
Profimedia
Profimedia

Слични објави

Јоце Панов подготвува нова песна во изолација

Александра Велинова

Џејми Оливер: Пропаднав бидејќи не ги хранев богатите (ФОТО)

Igor

Кендал Џенер ја прослави Новата година со поранешното момче! (ФОТО)

Слободен Печат

Милица Павловиќ со новото жешко видео ги остави мажите без сон (ФОТО)

Еспресо

Борко Ристовски покани само двајца на неговиот роденден и напиша многу интересна порака (ФОТО)

Igor

Што ли ќе каже Брена: Нејзината снашка во провокативна долна облека на Инстаграм (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Осумнаесет + 16 =

Слични објави

Пејачката Елена Велевска јавно порача: Животот треба да продолжи, сме се избориле и со многу потешки ситуации од вирус!

Еспресо

ВИСТИНСКИ ГУРМАНИ: Овие 6 хороскопски знаци најчесто се прејадуваат

Igor

Џорџина Родригез: Како продавачката со месечна плата од едвај 300 евра стана гламурозна инфлуенсерка (ФОТО)

Igor

Милица Павловиќ со новото жешко видео ги остави мажите без сон (ФОТО)

Еспресо

Кончита со целосно нов изглед за новиот спот

Igor

Роберт Де Ниро и Леонардо Дикаприо нудат улога во филм на Скорсезе за оние кои ќе донираат! (ВИДЕО)

Еспресо