Секс на различни места: Со експериментирање до врвен оргазам

Не ја потценуваме моќта на сексот во удобен кревет и чиста постелнина, но секако дека не е местото каде би сакале цел живот и секој ден да водите љубов со саканиот или саканата. Поради тоа додадете малку забава во вашиот сексуалнен живот и експериментирајте секс на различни места!

Столица

Можеби на почетокот ќе ви биде непријатно и комплицирано додека да ја пронајдете совршената положба, но кога еднаш ќе успеете веднаш ќе ви стане јасно зошто сексот на столица е многу подобар од тој во кревет.

Када или туш

Ова е местото каде секогаш сте без облека. Па зошто да не бидете голи заедно со вашата друга половина? Во зависност на тоа каква када или туш кабина имате, ќе бидете лимитарни само кога станува збор за позите, но со сигурност дека ќе уживате во чувството.

Подот

Тоа е нешто слично на креветот, но сепак нешто ново кое ќе ги запали страстите меѓу вас.

Трпезариската маса

Немојте да планирате секс на трпезариска маса, бидејќи тоа мора да се случи спонтано. Исфрлете се што има на масата и уживајте во моментот.

Автомобил

Доколку немате гаража, тогаш пронајдете некое скришно место каде никој не може да наиде на вас и започнете ја играта. Можеби звучи тинејџерски, но е многу возбудливо.

Од прозорецот до вратата

Заборавете на досаден секс и тоа на едно одредено место. Играјте, менувајте простории, атмосфера, пози.

Поткровје

Овие простории се секогаш морничави што доведува до поголема возбуда.

Машина за перење алишта

Кога машина не работи, тогаш и не е некој посебен предизвик. Чувството е подеднакво исто кога сте и на некоја друга метална површина, но ако машината е вклучена, тогаш играта целосно се менува.

Слични објави

ТЕШКАТА ПРИКАЗНА НА ПОЗНАТАТА ВОДИТЕЛКА: Роднини ја силувале, на 14 години родила бебе кое умрело, а тоа НЕ Е НАЈЛОШОТО што и се случило во животот! (ФОТО)

Igor

Откако и двајцата им раскинаа на партнерите, Лејди Гага и Бредли Купер сега очекуваат бебе?! (ФОТО)

Igor

Моментот кога Дуа Липа покриена со албанско знаме ја заигра „ШОТА“ (ВИДЕО)

Igor

Поради бојата на кожата поранешната „Спајсица“ ја исфрлиле од луксузен бутик

Еспресо

КЛОЕ ГИ РАЗЛУТИ МАЈКИТЕ НИЗ СВЕТОТ: Бесни поради подарокот за малата Тру

Igor

Гвинет Палтроу стави маска да се заштити од коронавирусот и даде совети за заштита! (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

четири + дваесет =

Слични објави

Хајди Клум растури: Кралицата на Халовин повторно со најдобар костим (ФОТО+ВИДЕО)

Igor

Џастин Бибер, Блејк Лајвли, Џорџо Армани: Познати кои донирале пари за борба против вирусот

Еспресо

Вдовицата која изгуби милиони поради Инстаграм

Igor

Анистон во нејзин стил им ги затвори устите на ЗАГРИЖЕНИТЕ за деталот на нејзината фотографија (ВИДЕО)

Igor

Сопругата на Икарди заведува и на крајот на светот (ФОТО)

Igor

Испливаа детали од врската на Јелена Розга и 12 години помладиот белграѓанец

Igor