19.8 C
Скопје
02:19 - 16 јули, 2024

Се продава куќата на Бред Пит и Џенифер Анистон (ФОТО)

Поранешниот дом на Бред Пит и Џенифер Анистон е на продажба, а за него идниот сопственик ќе треба да одвои најмалку 49 милиони долари.

profimedia

Имотот се простира на 12.000 квадратни метри, а освен куќата со четирите соби, во цената се вклучени и базен, сала за вежбање и тениски терени.

profimedia

Куќата на Беверли Хилс е изградена во 30-тите години.

profimedia

Бред и Анистон во куќата живееле пет години, сè до нивниот развод во 2006 година.

profimedia

Парот поминал три години во реновирање на куќата додавајќи мермерни кујнски подови, приватна киносала и мал паб со дрвени подови набавени од француски дворец.

profimedia

Некои медиуми пренесоа информација дека Бред веќе ја купил куќата за 50-тиот роденден на Џенифер, но тој ги демантира овие гласини.

profimedia

 

Слични објави

(Фото) Ќерката на Здравко Чолиќ провоцира: Уна се фотографираше топлес, задникот во преден план

Еспресо

(Фото) „Станав она за што сонував“: Јована Јеремиќ почна да потпишува автограми

Еспресо

Бјелогрлиќ пристигна насмеан на новото рочиште со Гага: Сѐ беше одложено поради Катарина Радивојевиќ и уште еден сведок

Еспресо

Карлеуша и Тошиќ се договориле за поделба на имотот! Еве на кого оди целиот имот

Еспресо

(Фото) Како да е направена од гума! Џина Џиновиќ во кратка маичка направи невидена акробација!

Еспресо

(Фото) „Биди ни секогаш најсреќен“: Синчето на Антониа Гиговска наполни една година

Еспресо
Се вчитува....