Познатата пејачка откри БОЛНА ВИСТИНА за своето семејство: Никогаш не го заборавивме!

Пејачките Инди и Едита, кои се актуелни на балканската поп-фолк сцена, откриле еден дел од нивниот живот за кој досега никогаш не разговарале.

Инди ја раскажала приказната за нивниот брат кој починал кога имал 21 година, како последица на компликации со здравјето поради Даунов синдром.

„Не одеше, не знаеше да јаде сам, не знаеше ни дека постои. Беше како растение, но ние сите се грижевме за него и многу го сакавме. Нè препознаваше нас, семејството, мајка ми, татко ми, сестра ми и мене. Беа тешки години, но наши се. За него бев спремна да направам сè“, раскажала таа.

Инди не крие дека многу луѓе им свртеле грб кога им било најтешко. Целото семејство било скршено кога починал во 2005 година, но никогаш не дозволиле споменот на него да избледне.

инди
Принткрин

Слични објави

Квентин Тарантино станува писател – потпиша договор за две книги

Еспресо

Во знак на револт – Македонските „Анонимуси“ го урнаа официјалниот сајт на Дуа Липа

Еспресо

ПРЕКРАСЕН ЛЕТЕН ВКУС: Торта со лубеница и наполитанки (РЕЦЕПТ)

Igor

Лицето не треба да се мие пред спиење

Igor

Немаме амбасада во Дубаи, но ја имаме Марија Нацева како наш амбасадор – погледнете зошто (ФОТО)

Igor

Жената на познат српски фудбалер очајна поради операцијата на носот: Не сум поубава, бев идиот! (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

3 × 5 =

Слични објави

Вељко тајно ја снимаше Цеца во автомобилот: Во еден момент гласно и викна, но погледнете ја нејзината реакција! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Интересна година за актерот Жарко Димоски: Во време на пандемија се ожени, пееше на „Макфест“ и сними спот со неговата вереница! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Киану Ривс е бесмртен! Глумецот во центарот на смешна теорија на заговор

Еспресо

Ниту најголемите фанови не можат да поверуваат дека на оваа фотка е 50-годишната пејачка (ФОТО)

Еспресо

Продуцентите се „тепаат“ за војвотката – Меган Маркл ќе добие 50 милиони долари за враќање на глумата

Еспресо

Ким Кардашијан откри каква БОМБА ВО БИКИНИ била нејзината мајка пред 32 години (ФОТО)

Igor
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian