Повеќе не е русокоса: Сенида ја скрати косата и ја смени фарбата – погледнете како изгледа сега (ФОТО)

Сенида Хајдарпашиќ стана позната по долгата коса и периките кои се обично во руса боја, но сега таа ги шокираше своите фанови.

Необичната пејачка ја скратила косата до под уши, а такво нешто претходно речиси никогаш да немала направено.

 

View this post on Instagram

 

Now don’t get short with me

A post shared by Senidah (@senida_h) on

„Најубава си“, „Ма, ти си секако убава“ – беа само некои од коментарите на Инстаграм.

Сигурно овие коментари ја охрабрија атрактивната пејачка дека новиот изглед навистина и одговара..

Слични објави

Легендарната Голди Хан на 74 години направи интензивен кардио тренинг на трамболина, а колешките останаа воодушевени (ВИДЕО)

Еспресо

Мет Дејмон во Србија ќе го снима филмот „Зараза 2“?

Еспресо

Некогашната холивудска „бомба“ денес фановите ја нарекуваат очајна домаќинка (ФОТО)

Еспресо

Најтврдоглави: Овие хороскопски знаци не прифаќаат компромис!

Igor

Почина Зденка Вучковиќ, првата детска ѕвезда во поранешна Југославија (ФОТО+ВИДЕО)

Еспресо

Пејачот побегна на топло: Ѓоко Танески ужива на едно од најубавите места во светот (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

пет × 3 =

Слични објави

Еве што МОЖЕТЕ и ТРЕБА да научите од секој хороскопски знак!

Igor

Овие сестри заработуваат милиони продавајќи селотејп за подигнување на градите

Igor

Се сеќавам кога докторите ми кажаа дека нема да биде добро“: Наташа Беквалац со емотивна порака ѝ го честиташе роденденот на ќерката Катја! (ФОТО)

Васко Спасоски

ДЕВОЈКАВА ги носи сите есенски трендови на себе, инспирирајте се!

Igor

КОЈ Е БОКИ 13? Од шоумен, преку газда на телевизија, до затвореник во Шутка (ВИДЕО)

Igor

Цени и до 45 милиони фунти: Ѕирнете во луксузните недвижности кои Бекамови сакаат да ги купат (ВИДЕО)

Igor