Овие пет збора и донеле 100.000 евра на Марина Туцаковиќ, а со години ги пее НЕДА УКРАДЕН! (ВИДЕО)

Неда Украден раскажа во една емисија како настанала нејзината песна која беше огромен хит во осумдесетите, „Зора е“. Во таа прилика откри и кој е тој најскап стих, кој на најпознатиот текстописец на Балканот, Марина Туцаковиќ и донел преку 100.000 евра.

-Песната ми ја напиша покојниот Ѓорѓе Новковиќ и ние двајца неколку пати се скаравме за насловот на песната. Прво ја нарековме „Јоване, зора е“, па „Милане, зора е“, а последната и конечна верзија беше „Зора е“. На крај ја повикав Марина Туцаковиќ која напиша само еден стих, а тоа е „Суза је из ока канула“. Нејзе тој стих и донесе преку 100.000 евра, изјави Неда Украден.

https://www.youtube.com/watch?v=n9zuecaniNI

Слични објави

Бизарна казна: Сопругот на Северина ќе плати 750 евра затоа што се сликал со синот на пејачката

Igor

Не треба да бидете особено вешти во кујната – Слатки капкејк елкички за уште послатки новогодишни празници

Еспресо

Најголемите тајни на познатите: Ова сакале да го скријат од јавноста! (ВИДЕО)

Igor

Таксист од Истанбул вратил 300.000 евра кои патникот ги заборавил во неговото возило

Еспресо

НАТАША ОБЈАВИ СРЕЌНА ВЕСТ: Доби честитки и од познати и од непознати

Igor

Карлеуша го „запали“ Инстаграм! Пејачката во провокативно мини бикини (ВИДЕО)

Еспресо

Остави Коментар

20 − 1 =

Слични објави

НАЈВКУСНА ЗИМНИЦА: Македонски пинџур во тегла (РЕЦЕПТ)

Igor

Инстаграм ја цензурираше Јелена Ѓоковиќ: „Шири лажни вести“ за коронавирусот! (ВИДЕО)

Еспресо

Македонската естрада се плаши од коронавирусот: Едни ги откажуваат настапите, другите чекаат на сопствениците на локалите! (ФОТО)

Васко Спасоски

Жена му на Том Хенкс лудо се забавува во карантин: Шармантната Рита рапува на голем хит од 90-те (ВИДЕО)

Еспресо

Парис Хилтон: Цела сум природна и горда сум на тоа (ФОТО)

Igor

Емили Ратајковски позираше без градник (ФОТО)

Igor