Најпопуларни модни додатоци за пролет 2019

Модните додатоци некогаш може да одиграат многу поголема улога во целокупниот изглед, отколку самата облека.

Навистина е предизвик да се направи совршената комбинација на облека, обувки и чанти и накит, но најважно од сè е да имате инспирација да го правите тоа.

Од улиците на Милано, Париз, Њујорк и Лондон, доаѓаат следниве трендови:

Накит и очила за сонце

Кога е накитот во прашање, оваа пролет на сигурно ќе играте со помош на бисерите. Носете ги на ѓердани, обетки, шноли, алки… Можете дури и на очилата за сонце. Што се однесува до обликот на очилата, најмодерни се мачкестите рамки, но и очилата во боја кои потсетуваат на модата од 70-тите.

Фото Профимедиа

Чанти

Оваа сезона ќе бидат модерни ретро чантите, кои по малку наликуваат и на торби за пазарење. Без разлика дали ќе изберете мал или голем модел, тие ќе ви бидат навистина практични за складирање на сите ваши неопходни ситници. Во мода остануваат и популарните ранци, плетените торби и оние кои наликуваат на кошници.

Фото Профимедиа

Капи и шешири

Шеширите, заедно со очилата за сонце, одлично ќе ве штитат од сонцето. Избирајте светли бои кои ја рефлектираат светлината, а можете да си играте со храбри принтови и нијанси.

Фото Профимериа

Слични објави

Џастин Бибер призна: Бев безобразен спрема Селена!

Еспресо

Сашко Коцев на Бубамара: Како да те Кики моја, како да те Фрики моја… (ФОТО)

Еспресо

Вечерва „Баклава“ го промовира новиот албум: Гости ќе бидат Дарко Рундек и „Суперхикс“

Еспресо

ИМА 22 ГОДИНИ И ПРВПАТ Е ГОЛА ПРЕД КАМЕРА: Кајли се топи во прегратки на Тревис (ФОТО)

Igor

Синот на Том Хенкс откри во каква состојба се неговите родители кои се заразени од коронавирус

Еспресо

Меланија Трамп ја објави последната божиќна честитка од Белата куќа

Еспресо

Остави Коментар

1 × три =

Слични објави

ФОТО: Додека вежба мисицата Кристина се снима од птичја перспектива!

Васко Спасоски

ЦЕЛОСНО СЕ ПРОМЕНИ: Клое Кардашијан направила нова операција? (ФОТО)

Igor

Фановите побудалеа по нејзиното тело: Ким Кардашијан во секси пози во кревет (ФОТО)

Igor

Провокативниот изглед на Рита Ора во Португалија (ФОТО)

Igor

ТАА ГО КРИЕ, А ТОЈ СЕ СОБЛЕКУВА: Момчето на Анастасија остава без зборови

Igor

Мис Бум-Бум гола и со само една машничка на себе ви ги честита празниците (ФОТО)

Еспресо