НАЈГОЛЕМИ ПЕСИМИСТИ: Овие 3 хороскопски знаци постојано се грижат и плашат за нешто

Секој од нас различно реагира на стрес и има различен праг на толеранција. И додека постојат едни кои се силни и стабилни и не дозволуваат ништо да ги поколеба, ги има и оние кои прават поголем проблем отколку што реално е.

Еве за кого се работи:

ЈАРЕЦ

Тие сакаат да планираат и да бидат организирани, но на сметка на тоа ги пропуштаат опуштените, спонтаните и смирените моменти. Премногу размислуваат кога некој план нема да тргне онака како што го замислиле, постојано се грижат и не знаат како да се релаксираат и одморат.

ДЕВИЦА

Девиците постојано за нешто се грижат и решаваат некој проблем, било да е тоа во врската, во семејството, на работа, па дури и меѓу пријателите и соседите. Во секоја ситуација го гледаат најлошиот исход и постојано размислуваат дека ништо добро нема да се случи.

РИБИ

За нив постојано велиме дека се интуитивни и емотивни, но и дека лесно можат од убави, да преминат нагло на мрачни и темни фантазии. Тие постојано се плашат, а најмногу за блиските во семејството и постојано сакаат да знаат каде се движи секој од нив.

Слични објави

Деколтето и краткото фустанче на Анастасија Ражњатовиќ ја „подигнаа температурата“ на Копаоник (ФОТО)

Еспресо

До непрепознатливост! Сиара драстично го промени изгледот! (ФОТО)

Igor

Таа нема конкуренција – Заработува милиони и помоќна е дури и од Бијонсе

Еспресо

Вака изгледа поканата за свадбата на деценијата! (ВИДЕО)

Igor

Дневен хороскоп за 25 септември 2019: Раковите ќе го добијат тоа што го сакаат

Igor

ОТВОРЕНО ЗА ТРАУМАТА: Беквалац доживеала ужасно искуство со една позната ѕвезда

Igor

Остави Коментар

15 − 11 =

Слични објави

Бијонсе со една објава докажа зошто е кралица на социјалните мрежи (ФОТО)

Igor

Песочен часовник, јаболко, крушка, правоаголник: Што и кога да јадете според типот на фигурата

Igor

Новиот спот на „Рамштајн“ предизвика бурни реакции кај публиката

Igor

ЖИВОТНА ДРАМА НА ПОЗНАТАТА ПЕЈАЧКА: Ѝ се слошило и го изгубила видот

Igor

Три знака во зодијакот кои ќе ви пружат кралски третман!

Еспресо

Маја Беровиќ направи хаос на Инстаграм: Ја покажа тетоважата на ИНТИМНОТО место

Igor