Мик Џегер по операцијата: Жив, Здрав и повторно во акција! (ВИДЕО)

Фронтменот на легендарните „Ролингстоунс“ Мик Џегер, на твитер објави видео снимка, на која се гледа како игра во својот претпознатлив стил, со што му покажа на светот дека е во полна форма, по операција на срцето.

На снимката се гледа дека 75-годишниот Џегер е во одлична форма и ги изведува своите претпознатливи движења додека игра, кои се негов заштитен знак.

Светските медиуми пишуваат дека поради операцијата, одложената турнеја, која требаше да се одржи во април, ќе започне во јули.

Слични објави

Видео хороскоп 1 јули 2019, понеделник

Igor

Од корона почина актерот Ник Кордеро: На интезивна нега бил скоро 100 дена! (ФОТО)

Васко Спасоски

Бугарин ја освои наградата „Мистер геј на Европа“ (ФОТО)

Igor

Претеравте со пилинг на кожата? Еве што може да направите потоа

Igor

Рене Зелвегер се појави во одличен фустан со кој ги надмина Бијонсе и Анџелина Џоли! ФОТО)

Еспресо

Џулија Робертс е повторно мета на критики поради самоубиството на нејзината сестра!

Еспресо

Остави Коментар

дванаесет + тринаесет =

Слични објави

Ќерката на Заев со момчето на одмор на Малта (ФОТО)

Igor

Видео хороскоп за 12 септември 2019, четврток

Igor

ИЗБЕРЕТЕ ЈА ВИСТИНСКАТА БОЈА: Истакнете ги очите со соодветната сенка за вас

Igor

Еди Марфи е рекордер по број на деца: Еве од колку жени добил 10 наследници! (ФОТО)

Васко Спасоски

Почина славното момче од серијата „Дадилката Мекфи“: Рафаел го напушти овој свет на само 26 години (ФОТО)

Васко Спасоски

Леташе во воздух и пееше: Наташа Беквалац во Белград направи концерт каков што не се памети! (ВИДЕО)

Васко Спасоски