Маска со кафе за сјајна и мека коса

Мазната, сјајна и мека коса е нешто што сите го посакуваме. Некогаш тоа најмногу зависи од гените и природата, но често можеме да си помогнеме и самите со домашни маски.

Оваа маска со кафе ги стимулира фоликулите, ги прави влакната поцврсти, го смирува електризирањето и ги решава проблемите со скалпот.

Оваа доза е доволна за едно користење:

Една лажица мелено кафе
Една лажица рицинусово или ореово масло
Една лажица кокосово масло
Две лажици кисело млеко

Измешајте ги состојките додека смесата да биде компактна. Најпрво масирајте на скалпот, па нанесувајте и на косата. Можете да покриете со ќеса и да ставите крпа, за топлината да направи активните состојки подобро да делуваат.

Држете ја маската два часа и потоа измијте на вообичаен начин.

Слични објави

Познатиот актер прави смешни гримаси: Новото видео на Ентони Хопкинс ќе ви го разубави денот

Милена Ризовска

Водителот Стефан Лазаров од „Ексклузив“ направи трансфер во друга телевизија – дознајте каде (ВИДЕО)

Igor

Почина момчето на Моника од серијата „Пријатели“ (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Меланија Трамп за прв пат со лош избор на капут: Фановите и модните критичари разочарани

Еспресо

ФОТО: Лажните стомачни мускули на Ким Кардашијан подготвени за божиќната вечер

Еспресо

Ќерката на Елвис Присли прозборе за врската со Мајкл Џексон, во која влегла за да го спаси! (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

три × 4 =

Слични објави

„Вистинска тигрица“ или „дегутантна“?: Карлеуша позира во хулахопки и долна облека (ВИДЕО)

Igor

Принцезата Шарлот им се исплази на поддржувачите на нејзините родители (ФОТО+ВИДЕО)

Igor

Шерон Стоун го покажа скриениот талент: Сликата која ја наслика ги воодушеви сите (ФОТО)

Еспресо

Ова е новата Дани Димитровска: Познатата пејачка го промени изгледот! (ФОТО)

Васко Спасоски

Зоран Заев: Јадам што има во фрижидерот, паштета, салама, виршли, не знам да зготвам ништо! (ФОТО)

Васко Спасоски

Емина Јаховиќ му прости на турскиот милијардер што ја остави поради младата глумица (ФОТО)

Igor