Ознака : маска за коса

Секојдневие

МАСКА ЗА ВОЛУМЕН на косата според рецептот на Кејт Мидлтон

Igor
Војвотката од Кембриџ е препознатлива по својата долга, густа и негувана коса која секогаш е полна со волумен. Многумина би помислиле дека троши многу време...
Здрави навики

ПРИРОДНА МАСКА од која вашата коса ќе расте КАКО ЛУДА

Igor
Иако во маркетите можеме да најдеме козметички производи за која и да е намена, не треба да заборавиме дека некогаш и природата може да помогне....
Секојдневие

Како правилно се негува бојадисаната црвена коса?

Igor
Црвената боја за коса е една од најатрактивните, а постојат нијанси кои одговараат на сечиј тен и секој може да го најде соодветниот за себе....
Здрави навики

Маска со кафе за сјајна и мека коса

Igor
Мазната, сјајна и мека коса е нешто што сите го посакуваме. Некогаш тоа најмногу зависи од гените и природата, но често можеме да си помогнеме...