15.8 C
Скопје
22:49 - 23 мај, 2024

Канје Вест се впушта во порно бизнис, отвора студио: Советничка му е ексљубовницата на Трамп,Сторми Даниелс

Претходно, Канје повеќе од еднаш ја призна својата љубов кон филмовите од категоријата ХХХ, а по некое време се негираше себеси и рече дека гледањето порно ја загрозува неговата духовност.

46-годишниот американски рапер Канје Вест размислува за идејата да отвори свое порно студио Yeezy Porn и моментално е во преговори со потенцијални партнери, пишува TMZ, повикувајќи се на свои извори.

Студиото ќе биде дел од поширокиот оддел за забава за возрасни на матичната компанија Yeezy.

Поточно, Вест веќе имал разговор со поранешниот сопруг на порно-актерката Сторми Даниелс, Мајк Моз. Канје се надева дека тој ќе се согласи да му биде директор на новата фирма.

Мајк работи во порно бизнисот повеќе од 10 години како продуцент, како и на кастинг и уметничка насока во истата индустрија, а зад себе има бројни познати порно дела и популарни порно филмови.

Што се однесува до тајмингот на проектот, тој би можел да биде лансиран веќе во летото 2024 година, забележуваат новинарите на ТМЗ.

Канје е прилично отворен за своите сексуални фантазии и љубовта кон порното низ годините. Тој прочитал многу сценарија за ХХХ филмови, а на оваа тема отворено зборувал и со различни жени со кои бил, вклучувајќи ја и неговата поранешна сопруга Ким Кардашијан. Дури и ја снимил во едно од неговите видеа, каде симулираат секс на мотор.

Слични објави

Десанка Николова, поетеса: Денес има многу автори, но малку поети и писатели

Јасмина Кантарџиева Димков

Аца Лукас се исели од Белград, живее во мало место: Еве која е причината

еспресо

Аца Лукас повеќе не живее во луксузниот стан во Белград: Еве каде се наоѓа сега фолкерот

jasmina.kantardzieva

Никој не сака да работи со неа: Ана Николиќ во големи проблеми

Еспресо

Саша Матиќ го поддржа Никола Роквиќ во хуманитарна акција: Секогаш сум исполнет со радост кога можам да поддржам добри дела

Еспресо

Александра Пријовиќ го распродаде „забранетиот“ концерт во Задар: Се гледаме наскоро, едвај чекам

Еспресо
Се вчитува....