Лумперајка до наутро! Вељко Ражнатовиќ славеше ергенска, Цеца пееше качена на стол (ВИДЕО)

Вељко Ражнатовиќ ќе се жени во недела на 24 ноември, а синоќа во вилата на Дедиње ја прослави ергенската вечер.

Откако неговата идна сопруга со која чека дете, Богдана во средата ја направи својата ергенска вечер и Вељко славеше до раните утрински часови и тоа во куќата во која ќе живеат.

Фото: Принтскрин

Забавата траела до утрото, а на неа присуствувале повеќето од пријателите на Вељко, а забавата не ја пропуштила ниту неговата мајка Цеца.

Во еден момент Вељко и Цеца се нашле заедно на столица пеејќи ги нејзините најголеми хитови.

Најгласни биле хитовите: „Горе од љубави“, „Хилјаду разлога“, „Наговори“, „Личиш на мога оца“..

Исто така имало и огромен огномет пред вилата, а како што кажавме, славењето траело до утринските часови.

 

Слични објави

КРИЈАТ ЕМОЦИИ И МЕНУВААТ РАСПОЛОЖЕНИЕ: Овие хороскопски знаци најтешко ќе ги разберете

Igor

Дневен хороскоп за 22.10.2019: Лавовите губат контрола врз финансиите, а Рибите ќе пронајдат љубов

Igor

Грците со пофални зборови за Тамара

Igor

И нема рамна: Ова се најжешките фотки на Лила за ова лето (ФОТО)

Igor

Само Џенифер Лопез до 50 години во тесен кожен фустан изгледа како БОЖИЦА (ФОТО)

Igor

Скопската барбика се маскираше, но погледите одат на друго место! (ФОТО)

Еспресо

Остави Коментар

1 × 2 =

Слични објави

Ванеса Брајант на Инстаграм: Ми недостасува твоето „Bonjourno, principessa/reina” (ФОТО)

Еспресо

ПОЧНУВА СЕЗОНАТА НА ЛАВОТ: Периодов ќе им донесе среќа на ОВИЕ хороскопски знаци

Igor

„Спајс грлс“ се собираат за турнејата

Igor

Ед Ширан донирал повеќе од еден милион фунти за своите сограѓани за борба против коронавирусот

Еспресо

Свадба за паметење: Се ожени познатиот хармоникаш Војче Петрушев (ФОТО/ВИДЕО)

Васко Спасоски

ОВА СИГУРНО НЕ СТЕ ГО ЗНАЕЛЕ: Постои само една земја во светот каде Божиќ не се слави ниту на 25-ти декември ниту на 7-ми јануари

Еспресо