Кралицата ЕЛИЗАБЕТА им подари нешто ИСКЛУЧИТЕЛНО вредно: Меган и Хари по раѓањето на синот добија НОВ дом!

Неодамна се преселија надвор од Лондон, но сега и овде ќе можат да се чувствуваат како во свој дом.

Принцот Хари и Меган Маркл неодамна се вселија во куќата Фрогмор, но сега ќе имаат уште еден дом.

Имено, кралицата Елизабета му подари на парот ново катче, овој пат во внатрешноста на Бекингемската палата. Парот овде ќе престојува со синчето Арчи кога и да биде во Лондон.

profimedia

Како што вели изворот, тоа е стандардна процедура за сите членови на кралското семејство кои живеат надвор од градот. Принцот Ендру и принцот Едвард исто така имаат свое катче во палатата, но живеат надвор од Лондон, како и Хари и Меган од неодамна.

Точната локација во Бекингемската палата ќе остане строго сочувана тајна, барем засега, а не е познато ниту колку близу ќе бидат до кралицата.

Слични објави

Малку луѓе ја знаат оваа тајна: Еве за што служи овој мал детаљ на вашата јакна (ФОТО)

Igor

Сораја позираше без шминка, фановите воодушевени од нејзините атрибути – Уф, какви воздушни перничиња (ФОТО)

Igor

Родендеско изненадување за фановите – се сликаше гола (ФОТО)

Igor

Вака го правеле и пред 50 години! Рецепт за кремаст и сочен сутлиаш!

Igor

Балашевиќ се поднови со луксузна вила на Истра

Igor

Ноќна мора на секој татко: Алек Болдвин не е воодушевен од тангата на ќерка му (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

11 − пет =

Слични објави

Вака се ужива: Бекамови на одмор во Мајами (ФОТО)

Igor

Арчи, бебето кое ја менува кралската традиција полни една година: Меган со видеото ги разнежни сите!

ЕДВАЈ ЌЕ ЈА ПРЕПОЗНАЕТЕ: Бремената КИРА НАЈТЛИ прошета на пазар во Лондон без грам шминка (ФОТО)

Igor

Колку помала разлика во годините, толку поголеми шанси за успех на врската

Igor

НЕ СЕ КРИЈАТ ПОВЕЌЕ: Актерките јавно уживаат во љубовта (ФОТО)

Igor

„Ова не го очекував од тебе, спиеше со сопругата на најдобриот пријател“: Шехерезад го нападна сопругот! (ФОТО)

Васко Спасоски