Каније Вест соработува со Др. Дре на новиот албум!

Каније Вест откри дека снима нов албум, пишува dailymail.co.uk.

Станува збор за follow up на претходниот албум со христијанска тематика. Во студијата му се придружи познатиот продуцент Др. Дре. Двајцата музичари на своите профили на друштвените мрежи поставија исти фотографии и објави како новиот албум наскоро излага.

Само ден пред Вест се обрати Џоел Остен на неговото големо евангелистичко собирање во Тексес и изјави како сака да издава нови песни „секој месец“. Изгледа како да е истраен во својата духовност и замисла.

Американските медиуми пишуваат како познатиот хип хоп музичар и неговата сопруга го прошируваат својот имот и во Вајоминг на нов ранч. Со многу луксузни содржини сакаат и понатаму да го менуваат својот изглед.

Слични објави

Слатко исчекување во најголема тајност: Ед Ширан и неговата сопруга ќе станат родители

Еспресо

Со млеко, мед и сирење до холивудскo лице

Igor

Ријана никогаш посекси во долна облека: 4,3 милиони луѓе за 2 часа „одлепија“ поради нејзините слики! (ФОТО)

Igor

Видео хороскоп 15 август 2019, четврток

Igor

Се појави видеото во кое принцот Хари го моли шефот на Дизни да ја вработи Меган (ВИДЕО)

Еспресо

Водителката Милена Антовска објави селфи-фотка, ама погледот ќе ви „забега“ само на едно место… (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

три × 2 =

Слични објави

Едноставен лек за проширени вени

Igor

Нема да ги препознаете: Каролина Гочева и сопругот Михаил во маски и ракавици упатија порака до сите нас! (ФОТО)

Васко Спасоски

На која и стои подобро? Манекенката ја ископира Џенифер Лопез (ФОТО)

Igor

Била во војска, а има и свој празник: Седум работи кои не ги знаете за Ријана (ФОТО)

Igor

ОЧИГЛЕДНО Ѝ ПРОСТИ: Еве што и купи Душко на Карлеуша за роденден

Igor

Со дрон го снимале 14-месечниот Арчи – Хари и Меган ги тужат медиумите поради папарацо фотографии

Еспресо