Иванка Трамп без градник пред Ивица Дачиќ: Фотографијата стана ХИТ на интернет (ФОТО)

Фотографија на која се наоѓаат шефот на српската дипломатија Ивица Дачиќ и ќерката на американскиот претседател Ивана Трамп, стана вистински хит на социјалните мрежи во Србија, но и во светот.

Првиот потпреседател на српската Влада и министерот за надворешни работи  Ивица Дачиќ учествуваа на дебатата на 74 заседание на Обединетите нации на тема – Глобален повик за заштита на верските слободи“, во организација на САД.

Собирот го предводел американскиот претседател Доналд Трамп со учество и на генералниот секретар на ОН, Антонио Гутераш, потпреседателот на САД, Мајкл Пенс, државниот секретар Мајк Помпео, амбасадарката на САД во ОН, Кели Крафт и многубројни челници од целиот свет.

Во таа прилика министерот Дачиќ се сретнал и со ќерката на претседателот на САД, Иванка Трамп.

Фотката од ракувањето помеѓу Иванка и Ивица стана вистински хит на интернет поради ќерката на Доналд Трамп, бидејќи јасно може да се види дека таа на себе нема градник.

Погледнете:

Слични објави

СЕ ПОРОДИ СЕКА АЛЕКСИЌ: Пејачката му го даде името на синот по крстителот на Исус Христос! (ФОТО)

Еспресо

Модна ревија во Музејот на македонската борба: Брендови што ја одбележаа македонската модна сцена (ГАЛЕРИЈА)

Igor

Не е фатаморгана: Бујната Деми ја подигнува температурата и во пустина (ФОТО)

Igor

Најдобрите и најпозитивните особини на секој хороскопски знак – Погледнете кои се вашите!

Igor

Доколку сакате да започнете бизнис во 2020 година, ова се 3-те клучни чекори!

Слободен Печат

Повеќе од 1.300 жалби за настапот на Шакира и Џеј Ло на Супербол: „Ова е порнографски и срамно!“ (ВИДЕО)

Еспресо

Остави Коментар

20 − 8 =

Слични објави

Актерката вака ја одржува линијата во СЕДМАТА ДЕЦЕНИЈА (ВИДЕО)

Igor

Кајли Џенер откри какви костими за капење ќе се носат ова лето! (ФОТО)

Еспресо

Ќерката на Балашевиќ откри како поминала операцијата на татко ѝ! (ФОТО)

Igor

Ана Николиќ и Софија Вергара ја имаат истата чанта по која полуди цел Инстаграм! (ФОТО)

Igor

За 60 дена потполно сам ја изградил куќата која располага и со голем базен! (ВИДЕО)

Еспресо

НЕ СЕ КРИЈАТ ПОВЕЌЕ: Актерките јавно уживаат во љубовта (ФОТО)

Igor