22.8 C
Скопје
19:43 - 15 април, 2024

(ФОТО) ЕЛЕНА РИСТЕСКА НАГРАДЕНА ВО ТУРЦИЈА: Заедно со Ханка Палдум и Биг Мама прогласени за најдобри претставници на својата земја во светот

Македонската популарна пејачка Елена Ристеска на социјалните мрежи сподели фотографии од фестивал во Истанбул, Турција, под името „Best of Rumeli“.

Елена ја доби наградата „Најдобар претставник на македонската култура во светот“ и беше во друштво со многу познати уметници од регионот, меѓу кои и Ханка Палдум од која како што кажа Елена „била воодушевена“.

Меѓу фотографиите, пејачката објави и една на која се гледа дека е во друштво на познатата Ханка Палдум (прогласена за „Најдобар босански уметник“) и Биг Мама („Најдобар албански уметник).

 

View this post on Instagram

 

A post shared by BigMama (@bigitos)

За стајлингот на Елена се погрижи Мерсиха Казим, која за оваа пригода изработи златен фустан кој совршено ѝ прилегаше на Елена, а шминката беше на Даниел Николовски.

Фото: Принтскрин/Инстаграм
Фото: Принтскрин/Инстаграм

„Пред два дена ја добив наградата „Најдобар претставник на македонската култура во светот“ на фестивалот „Најдоброто од Румели“ во Истанбул, Турција. Ви благодарaм Турција за оваа драгоцена награда, ми значи многу“ – напиша Елена под објавата на својот инстаграм – профил

 

Слични објави

(Видео) „Она кога Саша Поповиќ ќе те вози!“: Постапката на креативниот директор на „Гранд“ предизвика лавина коментари

Еспресо

Се огласи сопругата на Џенан Лончаревиќ по веста за разводот: „Сака да ме исфрли од домот, купи стан за љубовницата“

Еспресо

(Фото) „Прекрасен викенд“: Роберт Билбилов и Лејла Рамковска уживаа во Грција

Еспресо

(Фото) Вељко Ражнатовиќ се расоблече, стомачните мускули во преден план: „Тигарска крв“

еспресо

(Фото) Александра Пријовиќ во Хрватска изнајмила чист луксуз: Хотелот дневно го плаќа 12.000 евра

Еспресо

(Фото) Славната Касандра има една желба: Ги слушам Цеца и Карлеуша, а сакам да снимам филм со Милош Биковиќ!

Еспресо
Се вчитува....