Дневен хороскоп за 4 април 2019, четврток

ОВЕН

РАБОТА: Интуитивните сигнали ве предупредуваат на потенцијалната опасност, затоа бидете внимателни во друштво на непознатите соработници

ЉУБОВ: Чувствувате емотивен немир. Имате чувство дека сте во некаков вид на љубовен ребус со саканото лице.

ЗДРАВЈЕ: Можен е стомачен вирус.

БИК

РАБОТА: Можно е да слушнете чудна информација. Немојте да избрзувате, најпрвин проверете ја пред да се посрамотите

ЉУБОВ: Поминете го денот во друштво на семејството и саканото лице.

ЗДРАВЈЕ: Променливото време ќе ви создаде главоболка.

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА: Обрнете им внимание на сигналите кои вашите колеги ви ги упатуваат. Не ги игнорирајте нивните предупредувања.

ЉУБОВ: Ве очекува хармонична атмосфера на љубовен план, не ја расипувајте.

ЗДРАВЈЕ: Потребен ви е одмор.

РАК

РАБОТА: Очекуваjте средба со многу влијателна личност од вашата бранша.

ЉУБОВ: Доколку ви е важно да го израдувате семејството или саканото лице, променете ги вашите навики. Немојте да ја иритирате околината со постапките.

ЗДРАВЈЕ: Погрижете се повеќе за вашиот физички изглед.

ЛАВ

РАБОТА: Спротивставете им се на лицата од авторитет тогаш кога мислите дека е потребно да го направите тоа.

ЉУБОВ: Не дозволувајте саканото лице постојано да ви ги наметнува своите ставови и желби.

ЗДРАВЈЕ: Одлично.

ДЕВИЦА

РАБОТА: Прифатете ги новите идеи во вашата околина и искористете ги со цел да ги подобрите вашите вештини.

ЉУБОВ: Изливите на љубомора и посесивност многу ќе ви одмогнат. Можни се кавги со партнерот.

ЗДРАВЈЕ: Оние кои носат очиле, редно време е да го проверат диоптерот.

ВАГА

РАБОТА: Ве очекува напнат и стресен ден на работа. Бидете подготвени да бидете „виновни за се“.

ЉУБОВ: Обрнете им внимание на заљубените погледи кои ви ги испраќа една личност.

ЗДРАВЈЕ: Доколку сте пушач, намалете ги цигарите.

СКОРПИЈА

РАБОТА: Не дозволувајте некој да ве оптеретува со погрешни идеи. Предложете свое корисно решение.

ЉУБОВ: Без оглед колку се трудите, не успевате да го пронајдете спокојот кој ви е потребен.

ЗДРАВЈЕ: Прошетките во природа ќе ви помогнат да го елиминирате стресот.

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА: Некои зборови за вас претставуваат големо охрабрување или поддршка во работата со која се занимавате. Потрудете се да ги остварите своите деловни намери во различни правци.

ЉУБОВ: Вашиот партнер покажува добра волја и подготвеност да ви угоди на различни начини.

ЗДРАВЈЕ: Одлично

ЈАРЕЦ

РАБОТА: Можно е силно да ве погодат некои зборови од колегите. Немојте веднаш да правите кавга, најпрвин искрено кажете да ви објаснат што сакале да кажат тие лица.

ЉУБОВ: Не се двоумете да му предложите одредени промени на партнерот, само така ќе си го подобрите односот и ќе бидете посреќни во љубовта.

ЗДРАВЈЕ: Можни проблеми со притисокот.

ВОДОЛИЈА

РАБОТА: Сте се оптеретиле со премногу деловни обврски. Одржете ја концентрацијата и завршете го она што сте го започнале или договориле.

ЉУБОВ: Доколку ги занемарувате зборовите на партнерот, како и неговите јасни знаци, тоа може скапо да ве чини.

ЗДРАВЈЕ: Проверете го здравјето на вашите заби.

РИБИ

РАБОТА: Постојат различни мислењa меѓу соработниците. Најдобро е да ги гледате вашите интереси.

ЉУБОВ: Во приватниот живот имате потреба да се изолирате. Тоа можеби нема да биде сфатено од саканото лице.

ЗДРАВЈЕ: Намалете го стресот.

Слични објави

МИСЛЕЛА ДЕКА НЕКОЈ И ГО УКРАЛ ИДЕНТИТЕТОТ – Брена раскажа детали од минатото кои ќе изненадат многумина!

Еспресо

Ана Ивановиќ го покажа виткото тело после породувањето: Тенисерката ужива во Мајорка со семејството! (ФОТО)

Еспресо

Кои хороскопски знаци драматизираат најмногу?

Igor

Смирете се, сите ќе ве блокирам: Се соблече Славица Чуктераш и никој не остана рамнодушен на нејзините облини! (ФОТО)

Васко Спасоски

Се сеќавате на малечкото девојче Илма Карахмет? Таа порасна, се омажи и изгледа вака (ФОТО)

Igor

Пет месеци по породувањето, Сека Алексиќ се соблече во бикини: Треба уште доста да се работи… (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

5 × четири =

Слични објави

Кралица на пластичните операции: Пред да го уништи лицето Донатела Версаче изгледаше вака (ФОТО)

Еспресо

ПОПУЛАРНАТА СУЛТАНКА во Кан го „прошета“ совршениот задник на црвениот тепих (ФОТО)

Igor

Лепа Брена како филмска дива: Изненади со фотографија на Инстаграм

Еспресо

Хороскоп за 17 април – Прочитајте што ве очекува овој петок…

Еспресо

Пропадна и вториот брак! Се разведува фолкерката Сани! (ФОТО)

Igor

Кралицата не крие која и е миленичка: Кејт Мидлтон за годишнината од брак добила вистинско изненадување!

Igor