Денес е една од најбараните светски манекенки, а пред 10 години се мачела со алкохолот (ФОТО)

„На почетокот тоа беше тешка борба, но и најдобрата одлука која некогаш сум ја донела”, рекла оваа убавица.

Шведската манекенка Елса Хоск важи за една од најбараните манекенки во светот, меѓутоа, во минатото се борела со еден порок. Имено, русокосата убавица имала проблеми со алкохолот, а според нејзината исповед, веќе десет години не консумира.

„Пред точно 10 години бев сосема изгубена, немав премногу работа, па одлучив да се преселам во Њујорк, кој беше преголем залак, поради што дополнително се изгубив. Ми требаше долго време да сфатам дека проблемот е во мене”, рекла Елса своевремено и продолжила:

View this post on Instagram

Sorry.. I had to!! Cutest ice-cream award!!

A post shared by elsa hosk (@hoskelsa) on

„Се исчистив од порокот, се отрезнив и научив дека сум алкохоличар, и дека тука постои цел свет во кој луѓето живеат трезни. Запознав неверојатни луѓе и пријатели, па така повторно се пронајдов. Тоа што дојде потоа е нешто што не можев ни да го замислам и за што ќе бидам вечно благодарна”, навела Елса.

View this post on Instagram

Japan with a view☁️💫

A post shared by elsa hosk (@hoskelsa) on

„Ако моментално се мачите, или се чувствувате изгубено од било која причина, се е во ред. Се надевам дека ќе најдете сила да тргнете напред и да ја пронајдете среќата”, заклучила манекенката, која кажала дека најдобрата работа е тоа што го оставила алкохолот.

Елса Хоск ги има освоено речиси сите насловни страни на познатите светски магазини…

View this post on Instagram

A decade ago I was super lost, wasn't booking many (any) jobs so I decided to move to NYC. NYC was overwhelming and I got even more lost. It took me a while to realize all my problems started with me. I got clean and sober and learned I was an alcoholic and that there was a whole world out there that was living sober. I met some amazing people and friends and slowly found myself again… what followed because of that I could have never imagined. Grateful beyond words✨ Here are some of my favorite covers from the decade. For this new year I’m wishing you all so much love, health and happiness. And if you are struggling and feeling lost for whatever reasons, it’s ok. I hope you find the strength to move on and find happiness❤️

A post shared by elsa hosk (@hoskelsa) on

„На почетокот тоа беше тешка борба, но и најдобрата одлука која некогаш сум ја донела”, рекла Елса.

Слични објави

Овие 5 дезени ќе доминираат ова лето, а ниту еден од нив не е со цветови: Дами бидете совршени во секоја прилика! (ФОТО)

Еспресо

Ирина Шајк нема време за тага: Ужива во прекрасниот Исланд

Igor

МУ ЗЕМАЛЕ СЕ, ГОЛЕМ СРАМ: Холивудски актер ограбен во Белград за време на настап

Igor

Што мислите, кое е идеалното место за секс според мажите?

Igor

Залез на сонцето и нејзиниот најдраг – Снаата на Лепа Брена за првпат го покажа синчето! (ФОТО)

Еспресо

Проѕирните панталони се новиот хит со кој секси манекенките не престануваат да се фалат на Инстаграм (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

два × оне =

Слични објави

Никол Шерцингер на Хаваи: Пејачката се разголе и покажа со што располага! (ВИДЕО)

Igor

„Прада“ веќе нема да има попусти на старите колекции

Igor

МИЛА ЈОВОВИЌ прозборе за спонтаниот абортус: Сè уште имам ноќни мори

Igor

Повеќе од 1.300 жалби за настапот на Шакира и Џеј Ло на Супербол: „Ова е порнографски и срамно!“ (ВИДЕО)

Еспресо

Лавот денеска ќе има успех на работа, Стрелците ќе доживеат голема љубов

Igor

КОЈ НАЈМНОГУ МУ ОДГОВАРА НА ЛАВОТ? Четири најубави парови според хороскопот

Igor