Бојата на облеката ја отсликува вашата МЕНТАЛНА СОСТОЈБА и расположението

Потсетете се убаво што носевте изминатата недела. Која боја ја избравте? Каква беше ваквата облека?

Ако размислите, ќе поврзете дека често сте бирале бои кои се соодветни на вашето утринско расположение.

Британскиот психолог Керолин Мер препорачува следниот пат да изберете бои кои се спротивни на вашето расположение, а со тоа и да го победите доколкку е лошо.

Ова се нејзините совети:

1. Ако сте нервозни, Мер советува да избегнувате облека со црвена боја и наместо тоа да се одлучите за сина или зелена. За потпол изглед може да изберете и розови или нежно портокалови бои кои во себе содржат што помалку црвени тонови.

2. Ако сте тажни, во овој случај црвената боја ќе ви помогне да се наполните со енергија и веднаш да го подобрите расположението.

3. Ако сте изморени, спротивставете се со интензивна портокалова. Оваа боја носи доволно црвени тонови, а во исто време потсетува и на лето и топлина. Сепак, не ризикувајте да личите на морков и комбинирајте само едно парче или моден детаљ со оваа боја.

4. Ако сте лути и под стрес, обидете се со пастелни тонови на сина, зелена и беж. Овие бои може да придонесат да се разведрите и да воспоставите рамнотежа на емоциите.

Слични објави

Поранешната на Кајмакоски секој ден во долна облека на Инстаграм (ФОТО)

Igor

Цели со дијаманти: Сораја носи чизми од 10.000 евра! (ФОТО)

Igor

Бил Клинтон 22 години подоцна ја откри причината за аферата со Моника Левински! (ФОТО+ВИДЕО)

Еспресо

Уживање во базен: Алесандра Амброзио на Ибица (ГАЛЕРИЈА)

Igor

Калиопи „фатена“ со непознат маж на концертот на Жељко Самарџиќ во Белград? (ФОТО)

Васко Спасоски

Посен колач со мармалад и кокос

Igor

Остави Коментар

три × оне =

Слични објави

Видео хороскоп 21 јуни 2019, петок

Igor

Викторија Сваровски се омажи во фустан од 700.000 евра украсен со 500.000 кристали, а синоќа повторно блесна (ФОТО)

Igor

Кантри пејачка (25) позитивна на коронавирус: Ги загубив сетилата за вкус и мирис

Еспресо

Славниот водител по 27 години брак и две деца објави дека е хомосексуалец! (ВИДЕО)

Еспресо

Џакузи, сонце, рај… Шварценегер изолацијата ја подигна на ново ниво

Еспресо

Откриено со кого вечерале Меган и Хари по „самитот на милијардерите“, а можно е да бидат дел и од доделувањето на Оскарите!

Еспресо
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian