БЕЗ МАНА со АНА: Сиров Вегански Чизкејк со ЛИМОН (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Читателите на нашето печатено издание веќе имаат прочитано за Ана Аврамова. Во текот на минатата година, во неделниот магазин за здрав живот, за прв пат се запознавме со нашата омилена веган-девојка. Ана има 29 години, доаѓа од сончевата Гевгелија, веган е веќе неколку години и за кулинарството има и диплома, а од првиот момент кога ги здогледавме слатките рецепти кои таа сама ги подготвува, веднаш и го доделивме епитетот гастро-уметник!

Преку претходниот видео-рецепт имавме можност да научиме како да направиме супер брзи и вкусни енергетски колачиња од ф’стаци и брусница. Оваа недела, учиме како да направиме можеби еден од највкусните рецепти од цел овој серијал: сиров вегански чизкејк со лимон! Кога ќе го пробате овој чизкејк, ВИ ГАРАНТИРАМЕ дека ЌЕ ЗАБОРАВИТЕ на сите претходни што сте ги пробале! Неодоливо вкусен и кремаст, вегански, и најбитно, добар за нашето здравје! Доколку постите, ви препорачуваме да се насладите со овој фантастичен рецепт. Не заборавајте да го користите хаштагот #БезМана доколку ги приготвите рецептите, и секако, не пропуштајте ја следната епизода на Без Мана со Ана, само на Слободна ТВ, секој петок во 10 часот!

Слични објави

Лесен и посен ручек – Печен зеленчук со просо

Igor

Џеј Ло покажа повеќе од што е потребно: „Можеби си престара за тоа“(ВИДЕО)

Igor

Кортни Кардашијан објавила полугола селфи фотка, а Џеј Ло ѝ дала комплимент кој долго ќе го памети (ФОТО)

Igor

Фитнес модел чија фигура не можете лесно да ја заборавите (ФОТО)

Еспресо

Наташа Беквалац на црвениот тепих во краток сако-фустан, а сандалите се посебна приказна

Еспресо

КАЈЛИ ЏЕНЕР објави нови фотки, па се најде на ѕидот на срамот (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

три × два =

Слични објави

Стигна пресудата: Раперот Буба Корели оди во затвор (ФОТО)

Igor

Му ги покажа голите гради на играчот и доби забрана за на сите стадиони (ВИДЕО)

Igor

Мајли Сајрус сподели урнебесни снимки додека е во самоизолација! (ВИДЕО)

Еспресо

Драма во нашиот комшилук! Откажани концерти на Енрике Иглесиас, а организаторот избегал со еден милион евра!

Igor

Потврдена причината за смртта на американската раперка која почина на 25 години

Еспресо

Најдобрите домашни пилинзи за вашето тело (РЕЦЕПТИ)

Igor