Албанска пејачка сними спот со ЕКСПЛИЦИТНИ СЦЕНИ во православна црква во Косово! (ВИДЕО)

Балканските медиуми деновиве пишуваат за спотот на пејачката Албана Азизи, кој е снимен во црквата Свети Никола во Ново Брдо во близина на Приштина.

Албанската пејачка не чувствувала дека треба да бара дозвола од српската православна црква и поради овој спот наишла на големи осудувања од јавноста.

принтскрин

„Оскудно облечена, потпрена на православниот храм, пее “провокативен“ текст“!, пишуваат медиумите за спотот на пејачката.

„О, мој боже, толку е добро што не сакам да си заминам. Дури и мајка ми знае дека си лош за мене. Одам со другарките да пијам, облеков фустан, срцето ќе ти излезе“ – зборовите од песната “Sa mire ta bona“ која ја пее младата пејачка.

Албана Азизи по петекло е од Албанија, но има швајцарско државјанство. Родена е во Берн, студира стоматологија и музика на конзерваториум, а сега одлучила да се пробие и во музичкиот свет.

Проверениот рецепт за привлекување внимание на снимање на провокативен спот во црква дефинитивно не го измисли Албана. Нејзината колешка Ера Истрефи уште во 2014-та година сними контроверзен спот во храмот на Христос во Приштина. И тогаш реакциите беа исти.

Слични објави

Алек и Хиларија Болдвин уште еднаш докажаа дека трагедиите не им можат ништо!

Еспресо

Рецепт со кој ја отвораме сезоната за топло чоколадо

Igor

Бијонсе снима нов спот во Лондон, а за потребите на снимањето има барање кое мора да биде исполнето!

Igor

ЦЕЦА блесна за роденденот на зетот, а АНАСТАСИЈА се фати за микрофонот (ВИДЕО)

Igor

Ана Ивановиќ и Бастијан Швајнштајгер ги регистрирале децата во Завод за интелектуална сопственост

Слободен Печат

Катастрофална грешка на фотографијата на Ким која нејзините деца нема да ја заборават! (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

2 × три =

Слични објави

Поздрав од купечкиот: Направете сами домашен интегрален леб

Igor

Златна малина 2020: Коронавирусот ја одложи церемонијата, но не и доделувањето (ВИДЕО)

Еспресо

Бен Афлек во врска со секс бомба од Куба: Сите зборуваат дека ова му е најубавата девојка досега! (ФОТО)

Еспресо

Гоца Тржан ги разнежни мајките со емотивна порака упатена за нејзината ќерка! (ФОТО)

Igor

Роналдо како суперхерој (ФОТО)

Igor

Ирина Шајк покажа колку е „јака“: Дали убавата Русинка ја засени Џеј Ло во Милано?

Igor