500 милиони причини зошто Бред и Анџелина не можат да се разведат!

Бред Пит и Анџелина Џоли ги решиле речиси сите проблеми со разводот. Тие постигнаа договор за старателство над деца, но сѐ уште имале „мал“ проблем.

Се проценува дека тие имаат околу 500 милиони долари заедничко богатство, што создава голема главоболка за нивните адвокати.

Адвокатите веруваат дека со години, можеби ќе биде потребно време да се најде компромис за неговата поделба, со која и двајцата ќе се согласат. Овие 500 милиони вклучуваат недвижен имот, автомобили, накит, уметнички дела и скапи облеки.

Најголем проблем е недвижниот имот во Прованса. Бред и Анџелина купиле околу 400 хектари лозови насади за 60 милиони долари. Но, тие подоцна го подобрија и почнаа да произедуваат вино кое е многу наградувано.

Ова доведе до потешкотии во оценувањето на вредноста што ја спречува поделбата.

– Тој би сакал да го продаде, но таа сака да го задржи имотот како извор на приход – рече изворот на весникот „Мирор“.

Оваа ситуација е кулминација на сите проблеми со разводот што ги имаат адвокатите на Бред Пит и Анџелина Џоли.

– Тие едвај можат да се договорат и за нештата – продолжи изворот.

Ниту една од двете страни не се согласува да направи компромис, и никој не е подготвен да ја откупи другата половина, за да може процесот за развод да продолжи.

– Кога се соочуваме со повеќе имот, целиот процес станува тежок – рече адвокатот за разводи Џена Спек.

Слични објави

НЕОДОЛИВИ ФОТОГРАФИИ по повод шестиот роденден на принцот Џорџ

Igor

ОВА НИКОЈ НЕ ГО ОЧЕКУВАШЕ: Неодамна излезе од психијатрија, а нејзиниот настап веќе го виделе милиони

Igor

Водич за карантин: Совети од експертите за справување со самоизолацијата

Еспресо

ПРОТЕИНСКА САЛАТА со леблебија и пченка (РЕЦЕПТ)

Igor

„Полудена по тебе“: Уште една нова песна на младата Лара (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Рита Ора објави супер видео-спот за песната „New Look“ (ВИДЕО)

Igor

Остави Коментар

осум + два =

Слични објави

ВЕ САКА НАЗАД? Овие потези на вашето поранешно момче го покажуваат тоа

Igor

Како манекенка од насловна страна: Погледнете како изгледа ќерката на еден од нашите најдобри актери – Лазар Бараков (ФОТО)

Еспресо

„СЛОБОДЕН ПЕЧАТ“ ОТКРИВА: Кое е момчето на новата министерка и со што се занимава (ФОТО)

Igor

Крај по четири месеци љубов! Пејачката Милица и актерот Петар раскинаа, а ова е причината! (ФОТО)

Васко Спасоски

Аделина Тахири, жена со префинет стил (ФОТО)

Igor

Ќерката на Бијонсе се повеќе личи на мајка си! (ФОТО)

Слободен Печат