Знаци кои јасно покажуваат дека вашиот партнер е себичен во сексот

Себичните луѓе неретко се себични и во сексот. Ако имате таков партнер, тогаш збогувајте се со оргазмите.

Не се сите луѓе добри во креветот. Некои се себични и се грижат само за себе и своите потреби и тоа добро се гледа во сексот.

Јасни сигнали дека вашиот партнер е себичен во сексот:

Предиграта е прекратка

Тој не размислува за вас и што ве возбудува. Само неколку бакнежи и се префрла на главниот настан.

Ретко ве задоволува орално

Тој нема обврска да прави нешто што не сака, но ако очекува тоа вие да го правите за него, а тој за вас не, тогаш не е фер.

Во кревет ги наметнува само неговите омилени пози

Ги практикува позите кои ги сака и му се добро извежбани, кога предложувате нешто ново одбива.

Брзо доживува оргазам

Тој ја завршува својата работа за кратко, ужива и не се грижи што вас ве оставил на половина пат.

И сè завршува на тоа

Иако свршил предвреме, тој не се обидува да ве донесе до врвот со рака или на некој друг начин, туку само се покрива и си заспива.

Не се грижи за личната хигиена

Се чувствувате непријатно кога ја занемарува личната хигиена, но му простувате затоа што „тој е маж“.

Сака секс по секоја цена, дури и кога вие не сте расположени

Ниту едно објаснување не е доволно за него за да се откаже од идејата да имате секс.

Не ги гледа овие проблеми

Кога се обидувате да дискутирате со него за проблемите со сексот тој се смее и вели дека вие сами си измислувате сè. Во најдобар случај вели дека ќе се обиде, но не менува ништо.

Слични објави

Мараја Кери се согласила да ја пее „Кен Ли“ на својата турнеја: Пејачката го објавила познатото ХИТ ВИДЕО на друштвените мрежи (ВИДЕО)

Igor

Сопругот на Селма Хаек за роденден ѝ заби торта во лице (ВИДЕО)

Igor

Кејвина провоцира во бикини (ФОТО)

Igor

Да признаев дека сум ГЕЈ никогаш немаше да станам актер (ФОТО)

Igor

Џими Хендрикс го објави вториот сингл со хитот „Purple haze“, „Дивље јагоде“ го промовираа првиот албум со Тифа и други настани кои ја одбележаа музиката низ историјата…

Еспресо

Актерот од „Сопранови“ пронајден мртов, покрај него имало и бел прав (ВИДЕО)

Igor

Остави Коментар

16 − оне =

Слични објави

Иванка Трамп без градник пред Ивица Дачиќ: Фотографијата стана ХИТ на интернет (ФОТО)

Igor

МАКЕДОНЦИТЕ ја поддржуваат Тамара, но очекуваат и да ЗАРАБОТАТ!

Igor

Дуа Липа се раздели од саканиот?

Igor

Еве како The Rock ја изненади својата најстара обожавателка (ВИДЕО)

Igor

Верувања: Зошто за Нова година се носи црвена долна облека?

Слободен печат

Ана Николиќ објави провокативна слика од плажа, сите ги коментираат нејзините секси купаќи (ФОТО)

Igor