Џенифер Лопез е МОДНАТА ИКОНА за 2019 (ФОТО)

Доделувањето на наградите CFDA е еден од најголемите настани во календарот на модната индустрија.

Оваа година настанот по вторпат се одржа во Бруклинскиот музеј, каде што се собраа голем број славни луѓе од светот на модата и шоу-бизнисот.

Наградата за модна икона ја доби Џенифер Лопез, а во продолжение видете некои од најимпресивните фустани што ја обележаа вечерта.

Емили Ратајковски
Емили Ратајковски/Profimedia
Бебе Реџа/Profimedia
Брук Шилдс
Брук Шилдс/Profimedia
Хајди Клум/Profimedia
Камила Морон
Камила Морон/Profimedia
Бела Хадид/Profimedia

 

 

Слични објави

За љубителите на вино: Апликација за светски искуства и сортни вкусови

Еспресо

Во емисија во живо водителката остана без предниот заб: Нејзината реакција ќе ве изненади! (ВИДЕО)

Еспресо

Моден додаток број 1 за сезонава (ФОТО)

Igor

Тоалетна хартија за 3.999 долари, гратис – дијамантски прстен!

Еспресо

Не ви оди? Овие 5 знаци се показател дека го трошите животот на погрешни работи!

Еспресо

Потекло на свадбената традиција: Поради овај чуден обичај, невестите почнале да го фрлаат бидермаерот

Еспресо

Остави Коментар

тринаесет − 6 =

Слични објави

Меланија Трамп во војнички капут: Модна класика покрај која ништо друго не ви треба (ФОТО)

Igor

Не постои толку мека перница како мирната и чиста совест: Француски цитати кои погодуваат во самата суштина на животот!

Еспресо

Оваа мачка стана хит со своето скокање, а погледнете по што е посебна! (ВИДЕО)

Еспресо

ИЗНАЈМИЛЕ НАЈСКАП РЕСТОРАН И ОДЛИЧНА МУЗИКА ЗА СВАДБА: Сè изгледало совршено додека свекрвата не уништила сè!

Еспресо

Чоколадни коцки со ореви готови за 5 минути

Igor

Најлесни за хакирање: Овие 10 лозинки се најупотребувани во 2020 година, се пробиваат за една секунда

Еспресо
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian