Српската спортистка која ги „освои“ албанските медиуми (ФОТО)

Сара Дамјановиќ стана позната како млада српска спортистка која вежба Таеквондо, но таа ги „освои“ и социјалните медиуми со „жешките“ фотографии што постојано ги објавува, јавува Супер Спорт.

Српската убавица го привлече вниманието и на многу модни компании во нејзината земја, но и пошироко, а нејзината иднина сега повеќе се гледа во моделството отколку во спортот.

Но, Сара по се изгледа ги „освои“ и албанските медиуми, кои објавувајќи фотографии, ја истакнуваат убавината на српската спортистка.

Супер Спорт
Супер Спорт
Топ Чанел
Топ Чанел
Топ Чанел
Топ Чанел
Топ Чанел
Топ Чанел

Слични објави

Оставаат и по 500 долари бакшиш: Вака изгледаат децата на најбогатиот човек на светот (ФОТО)

Igor

Овековечени отпечатоците од дланките и нозете на Кијану Ривс (ФОТО+ВИДЕО)

Igor

Цени и до 45 милиони фунти: Ѕирнете во луксузните недвижности кои Бекамови сакаат да ги купат (ВИДЕО)

Igor

Во ова турско село наместо со говор, комуницираат со свирежи! Муазез е најдобра во тоа, мелодијата ја претвора во зборови! (ВИДЕО)

Еспресо

Петар Ренџов до Шилегов: Како ја избравте оваа музичка катастрофа да пее на плоштад?

Igor

Хотел наменет за љубителите на франшизата „Star wars“: Оваа година резервирајте си место за необично „патување“ во вселената! (ФОТО)

Еспресо

Остави Коментар

дваесет − дванаесет =

Слични објави

Единственото МОМЧЕ на Марија Шерифовиќ: Само еднаш го претставила, а после признала дека сака жени

Igor

Џеј Ло му кажала дека не сака да му ги покаже градите и тоа ѝ го смени животот! (ФОТО)

Igor

НЕ МОЖЕ ДА ЈА СКРИЕ СРЕЌАТА: Сека ги откри полот и името на второто бебе

Igor

Снимка од лутиот српски тренер стана хит: Се прашувам дали сме глупав народ или што… (ВИДЕО)

Еспресо

Прекрасната Бразилка ги воодушеви фановите со прекрасното „лиено“ тело (ФОТО)

Igor

Селма Блер покажува знаци на подобрување во борбата со мултиплекс склерозата (ФОТО)

Igor