17.8 C
Скопје
01:16 - 26 мај, 2024

ФОТО: Контроверзен богаташ – На свадба дошол со 6 трудници, сите бремени од него!

Ова не е некаков филмски трик. Само живееме одличен живот, изјави Прити Мајк и напомена дека тие се среќно семејство. Следбениците под фотографиите му пишуваа дека не им е јасно што се случува во неговиот живот…

Контроверзниот богаташ и сопственик на ноќниот клуб „Mike Eze-Nwalie Nwogu“, попознат под името Прити Мајк, ја изненади јавноста откако на венчавката на пријател од Нигерија дошол со шест трудници. За работата да биде уште почудна, тој изјавил дека сите жени се бремени од него.

Фото: Инстаграм


Со 250.000 следбеници на социјалните мрежи тој сподели фотографии од венчавката со сите шест девојки кои биле слично облечени.

Фото: Инстаграм

„Ова не е некаков филмски трик. Само живееме одличен живот“, изјави Прити Мајк и напомена дека се среќно семејство. Но, на неговите следбеници нешто не им беше јасно, па во коментарите постојано прашуваа што се случува и дали ова воопшто е нормално.

Фото: Инстаграм

Збунета сум“, коментираше нигериската актерка и режисерка Етиноса Идемудиа.

Фото: Инстаграм

Уште претходно овој богаташ тврдеше дека има повеќе љубовни партнерки истовремено. Минатата година тој позираше со пет жени и изјави дека сака да се ожени со две поранешни девојки и три сегашни.

„Сите имаме соништа и фантазии“, изјави тој.

Фото: Инстаграм

Пред три години Мајк, според пишувањето на нигериските медиуми, бил уапсен поради тоа што на девојките им ставал ланци и ги шетал на улица. Потоа потпишал изјава дека повеќе нема да го прави тоа, ниту пак ќе прави други деградирачни работи над жените.

Слични објави

МакеДокс – Повик за Докуникулци 2024

еспресо

Интервју со протојереј – ставрофор Александар Димоски, парох Струшки: Спасе и Спаса Вишенски се впишаа во Диптихот на светиите

Јасмина Кантарџиева Димков

Велика сабота: Што (не)треба да правите на овој ден

еспресо

Велики петок: Што (не)треба да се прави на овој ден

еспресо

Велики четврток: Што (не)треба да правите на овој ден

еспресо

Кога да ги миете прозорците пред Велигден: Не пропуштајте го овој ден

еспресо
Се вчитува....