МОМЦИ, МОЛЧЕТЕ! Овие нешта НИКОГАШ не смеете да ѝ ги кажете на вашата партнерка

Кога сексот е добар, зборовите се излишни. Но, не секогаш можете да очекувате дека и двајцата сте максимално расположени за игра во спалната соба.

Доколку се случи нешто такво, може да дојде до непријатен разговор во кој избрзано ќе се кажат нешта кои реално и не ги ни мислите.

Затоа, овојпат се обраќаме на момците, воздржете се од овие изјави:

„Тој оргазам го одглуми, нели?“

Најпрво, не го правете тоа веднаш по сексот. Можеби и нејзе нешто ја мачи, а не сака да ве товари и вас со тоа. Ако тој впечаток го имате подолго време, тогаш разговарајте и објаснете ѝ дека ви е поважно да имате доверба еден со друг и да ви биде убаво заедно, отколку да имате оргазам по секоја цена. На тој начин ја создавате меѓусебната почит.

„Не сега, сакам да читам“

И вие како маж имате целосно право да сте уморни и нерасположени за секс, колку и да ви изгледа тоа неверојатно. Но, подобро е да ѝ објасните дека сте уморни или дека не ви е до секс, наместо да измислувате други извинувања.

„Ајде да пробаме нешто откачено“

Многу е веројатно дека и таа има „откачени“ фантазии, па подобро би било да почнете со „Си размислувала ли некогаш за…“ отколку да ја презентирате вашата идеја. Секако, задолжително завршете со „Што мислиш ти за тоа?“ и дајте ѝ време да размисли до каде би можела да оди и колку откачено е за нејзе во ред.

„А зошто не се тестираш…“

Никако не смеете да ѝ пристапите така, како да ја обвинувате дека можеби има некоја болест. Променете го пристапот и предложете заедно да се тестирате, за да можете целосно да уживате во сексуалниот живот.

„Ова ти е супер? Не би рекол“

Сосема е во ред да не ви се допаѓаат некои нејзини предлози, како и нејзе некои ваши. Но, во овој случај никако не се потсмевајте со нејзините идеи бидејќи ја навредувате. Подобро е да ја мотивирате поотворено да зборува за своите желби, дури и за оние најоткачените, за да успеете да најдете заеднички јазик.

Слични објави

И ЛЕПА БРЕНА ВО ТРЕНД: Пејачката снимена на улица, еве што правеше (ФОТО)

Igor

Згодната Бјанка ужива на Сицилија (ФОТО)

Igor

Кејти Холмс ја откри тајната која сите сакаат да ја знаат!

Igor

Девет женски особини кои мажите ги обожаваат!

Еспресо

За влакно избегната голема несреќа на концертот на Северина (ВИДЕО)

Igor

Откриено како починал синот на шеикот – УЖИВАЛ ВО ДРОГА, ЖУРКИ И ОРГИИ (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

1 × 3 =

Слични објави

Како настанала Статуата на Давид, ремек-делото на Микеланџело

Теодора Циклевска

Мистеријата на песната „Let it be“: Дали Пол Мекартни всушност ја напишал за Арета Френклин? (ВИДЕО)

Еспресо

Ја повикале веднаш да се симне на рецепција! Старлетата ја чекало изненадување од 65.000 евра! (ВИДЕО)

Igor

Српскиот глумец Власта Велисављевиќ вози и на 94 години!

Еспресо

МИЛА ЈОВОВИЌ прозборе за спонтаниот абортус: Сè уште имам ноќни мори

Igor

Откако беше критикуван зошто ги „удира жените по задникот“, Џанлука „реши да се поправи“ (ВИДЕО)

Igor
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian