Карлеуша им ОДГОВОРИ НА ХЕЈТЕРИТЕ кои ја нападнаа поради костимот и ги испровоцира со НОВИ СЕКСИ ФОТКИ (ФОТО)

Јелена Карлеуша (40) со својот аутфит на настапот во Црна Гора предизвика општ хаос и доби многу пофалби, но и многу критики.

Таа на својот Инстаграм профил објави видео во чиј опис остави порака за сите оние, како што вели, кои се „шокирани од нејзиниот стил на облекување“.

– Имам потреба да им се обратам на оние кои „демек“ се шокирани од мојот костим, ги споменуваат моите деца и тн. Сељаци, јас не сум оперска пејачка, ниту учителка во вашето мало место, јас сум изведувач. Ова е сценски костим кој е во склад со мојата музика и сцена. Не одам вака облечена во супермаркет со децата. Верувам дека барем еднаш во животот сте слушнале за Бијонсе, Лејди Гага, Ријана, Пинк итн. … погледнете ги нивните сценски костими… Можеби во вашето мало место ова е шокантно, но јас не живеам таму, јас не сум вие и мојот живот е нешто што вие можеби никогаш нема да го разберете. Но кога веќе е така, одете следете некој друг…. досадувате со своите малограѓански примитивни ставови кои ниту ќе ме променат ниту ќе ме забават. Напротив. Само што започнав – напиша Јелена покрај објавата.

View this post on Instagram

About last night 💥💥💥 HVALA IGALO! OPET SMO POKIDALI!#montenegro #swipeleft Ps(imam potrebu da se kratko obratim ovima koji su kao nešto šokirani mojim kostimom, pominju moju decu itd. Seljaci, ja nisam operska pevačica niti učiteljica u vašoj opštini, ja sam performer, ovo je scencski kostim koji je u skladu sa mojom muzikom i SCENOM. Ne idem ovako do supermarketa sa decom! Verujem da ste bar jednom u zivotu culi za Bijonse, Lejdi Gagu, Rijanu, Pink, Majli itd… pogledajte njihove scenske kostime… Možda je u vašem malom mestu ovo šokantno ali ja ne živim tu, ja nisam vi i moj život je nešto što vi možda nikada i nećete razumeti. Ali kad je već tako, idite pratite nekog drugog… smarate sa svojim malogradjanskim primitivnim stavom koji mene niti će promeniti niti usporiti. Naprotiv. Tek sam počela. 👋🏻👋🏻👋🏻)

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar) on

инстаграм
инстаграм

View this post on Instagram

👀 (no more, I promise)

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar) on

View this post on Instagram

Montenegro

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar) on

Слични објави

Ѓаволот го напушти овој свет, знаеше дека луѓето сами ќе си приредат пекол: Така зборуваше легендата

Еспресо

Сопругата на Икарди заведува и на крајот на светот (ФОТО)

Igor

Четвртина век од смртта на Курт Кобејн

Igor

СТАНА МАЈКА за прв пат на 45 години! Познатата пејачка не ја крие среќата

Igor

Земјотресот и ја оштети куќата, па водителката Николина Пишек објави фотка од ќерката и упати силна порака! (ФОТО)

Васко Спасоски

Приказната со Тамара Еклстон добива нов епилог: За време на апсењето носела идентични обетки! (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

пет × три =

Слични објави

Намирници со чија помош ќе се ослободите од наталожените масти во текот на зимата

Еспресо

Еве како безбедно да ја исперете облеката во време на коронавирус

Еспресо

БРЕД ѝ порачал на АНЏЕЛИНА: Потпиши ги документите или ќе платиш

Igor

Најмладите улични свирачи си ги остварија соништата и станаа светски шампиони (ФОТО)

Еспресо

Како да водиме грижа за менталното здравје и како да се справиме со социјалната дистанца, карантинот и изолацијата

Еспресо

Бугарин ја освои наградата „Мистер геј на Европа“ (ФОТО)

Igor