Ана Ивановиќ и Бастијан Швајнштајгер со ИНТЕРЕСНА ФОТОГРАФИЈА ги израдуваа сите (ФОТО)

Тенисерката Ана Ивановиќ и Бастијан Швајнштајгер очекуваат принова!. Тие веќе го имаат синот Лука, а сега го чекаат своето второ дете.

Оваа вест ја објавија пред венчавката на братот на Ана, Милош, па така тие ќе имаат многу причини за славење!

Ана објави фотографија со четири пара обувки, а последните патики во низа означуваат дека нивното семејство ќе се збогати со уште едне нов член.

„Нашите срца пукаат од радост. Во нашето семејство пристигнува нов член“.

Коментарите се преполни со честитики и убави желби за семејството Ивановиќ- Швајнштајгер.

Слични објави

„Тој е најдобриот човек кој постои“: Фановите бараат актерот да биде прогласен за личност на годината

Igor

Меган Mаркл сподели нова слика од Арчи по повод Денот на мајката (ФОТО)

Igor

МУЗИЧКИ ВРЕМЕПЛОВ: Погледнете кои настани ја одбележаа музиката низ историјата на денешен ден…

Еспресо

Непланиран, спонтан, страствен – кој секс е најдобар?

Igor

ГУСТА БРАДА, ШТИКЛИ И ФУСТАН: Вака се појави познатиот водител на црвен тепих (ФОТО)

Igor

Домашни солени стапчиња: Подобри од било кој пекарски производ! (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

Еспресо

Остави Коментар

1 + 4 =

Слични објави

Ова е старата Дара Бубамара! Пејачката покажа скроз голи гради (ФОТО) (+18)

Igor

Повторно се собира НАЈСЕКСИ ЖЕНСКИОТ БЕНД на сите времиња

Igor

Кевин Харт копија на The Rock! (ФОТО)

Igor

Аца Лукас со отворени навреди кон Лепа Брена: БРЕНА Е ЦИРКУЗАНТКА!

Igor

Интервју со Зоран Радомировиќ – Шваба: Сакам кога луѓето не знаат кој сум ни со што се занимавам

Еспресо

Градоначалникот на Месина се закани: Без секс до 31 октомври, тешко на секој што ќе го прекрши правилото

Еспресо
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian