21.8 C
Скопје
01:13 - 16 јули, 2024

Само еден додаток во кафето ќе ви помогне побрзо да согорувате масти

Совршено утринско кафе постои, само треба да знаете како да го направите, без да претерате со шеќер и други додатоци како што се пена од млеко или преливи.

Кокосовото масло е еден од најкористените производи последниве години, кои освен што се вкусни, се и многу здрави.

Тоа му дава на телото енергија, ги намалува воспалителните процеси, го обезбедува со здрави маснотии и ја намалува желбата за нездрава храна.

Инстант кафе или еспресо ставете го во блендер и додадете една до две лажички кокосово масло. Блендирајте додека да добиете рамномеpна структура. Ваквото кафе освен што е вкусно е и здраво за вас.

Уживајте во утринското кафе со прекрасен вкус, кое ќе ви помогне во текот на денот да го намалите внесот на празни калории.

Слични објави

(Фото) Клиника „Жан Митрев“ се проширува со оддел стоматологија и нови услуги во центарот за естетска дерматологија

jasmina.kantardzieva

Совети од Клиника „Жан Митрев“: Сè што треба да знаете за миоми на матката

еспресо

Откриен незгоден ефект од скапиот лек за слабеење Оземпик: „Ниедна ѕвезда не сака да зборува за тоа“

еспресо

Совети од Клиника „Жан Митрев“: Уникондиларна ендопротеза на колено

Скрининг за карцином на грлото на матката, ХПВ типизација или ПАП тест?

еспресо

Совети од Клиника „Жан Митрев“: Минимално инвазивен ласерски третман на враснато влакно

еспресо
Се вчитува....