Само еден додаток во кафето ќе ви помогне побрзо да согорувате масти

Совршено утринско кафе постои, само треба да знаете како да го направите, без да претерате со шеќер и други додатоци како што се пена од млеко или преливи.

Кокосовото масло е еден од најкористените производи последниве години, кои освен што се вкусни, се и многу здрави.

Тоа му дава на телото енергија, ги намалува воспалителните процеси, го обезбедува со здрави маснотии и ја намалува желбата за нездрава храна.

Инстант кафе или еспресо ставете го во блендер и додадете една до две лажички кокосово масло. Блендирајте додека да добиете рамномеpна структура. Ваквото кафе освен што е вкусно е и здраво за вас.

Уживајте во утринското кафе со прекрасен вкус, кое ќе ви помогне во текот на денот да го намалите внесот на празни калории.

Слични објави

ЧУДО: Таа има 90 години и го победи коронавирусот, а еве што советува!

Васко Спасоски

Лапни, голтни: Монте – Неодоливо вкусна торта која не се пече (РЕЦЕПТ)

Igor

Се за НОВИОТ ТРЕТМАН ЗА ПОДМЛАДУВАЊЕ кој засекогаш ќе го ИСФРЛИ БОТОКСОТ ОД УПОТРЕБА

Igor

Храна богата со железо: Вклучете ги овие намирници во вашето секојдневно мени

Igor

Билки и зачини за подобрување на имунитетот

Igor

Пронајдена е неактивирана бомба! Анџелина Џоли евакуирана од снимањето

Igor

Остави Коментар

14 + 4 =

Слични објави

Самохрана мајка му испратила порака на Ештон Качер, а неговиот потег ги шокирал сите (ФОТО)

Igor

Против сезонските алергии и настинки со само еден минерал

Igor

Белите дробови на пушачите се полни со отрови: Исфрлете ги токсините со помош на овој егзотичен зачин

Igor

Притисокот постојано ќе ви биде 120/80 ако јадете лук и цимет

Еспресо

Коронавирусот и сѐ почести главоболки, фактори што ги поврзуваат

Еспресо

Го зазема модниот трон: По анимал и карираниот, пристигна „must have“ принтот!

Igor