19.8 C
Скопје
22:04 - 14 јуни, 2024

(ФОТО) ПРВАТА ЉУБОВ на Сузана ТУРУНЏИЕВА има ПОВОД за СЛАВЕЊЕ: Оваа прекрасна семејна фотографија собра стотици лајкови!

Во домот на нашата позната пејачка, водителка и писателка Сузана Турунџиева има повод за славење. Најстарата ќерка на Сузана, или како што таа ја нарекува нејзината прва љубов го прослави својот 33 роденден.


Прекрасната Лора, кој Сузана ја доби во бракот со поранешниот македонски пливач Александар Маленко, пред три години се реализираше во улогата на мајка. Лора во 2018 година стапи во брак со нејзиниот партнер Филип Наунов кои ѝ приреди филмско запросување.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by LORA NAUNOV (@naunov_lora)

„Во годината со многу двојки, мојата прва љубов Лора го слави 22 роденден. Да ти се множат среќни и исполнети со љубов години мила моја ќерко“ – напиша пејачката во описот на прекрасната семејна фотографија.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by LORA NAUNOV (@naunov_lora)

Благодарение на Лора и Филип, Сузана е млада баба на преслаткиот внук Јаков.

Среќен роденден Лора!

Слични објави

(Фото) Кејт Мидлтон се огласи пред утрешното јавно појавување: Терапијата оди добро, има лоши и добри денови

еспресо

(Фото) Павле и Ирина Камилоски му направија крштевка на синот Јосиф

Еспресо

(Фото) Злато и дијаманти: Позната српска манекенка се прошета низ Белград со накит вреден 72.000 евра

Еспресо

(Фото) Сопругата на Дарко Лазиќ се соблече во шестиот месец од бременоста! Го покажа стомакот во минијатурно бикини

Еспресо

Скандал во „Никогаш не е доцна“: Жика Јакшиќ ги фатил натпреварувачите во измама, веднаш ги дисквалификувал

Еспресо

Совети од Клиника „Жан Митрев“: Минимално инвазивен ласерски третман на враснато влакно

еспресо
Се вчитува....