Адел откри кога ќе објави нов албум! (ВИДЕО)

Пејачката Адел својот последен албум насловен „25“ го издаде во 2015 година. Минатиот викенд, додека пееше и ги забавуваше гостите на венчавката на нејзина блиска пријателка, 31-годишната Адел се пофали дека во септември ќе може да се очекува нов музички материјал од неа.

Добитничката на Греми својот последен албум го објави пред цели пет години, а на него се наоѓаат големите хитови како „Hello“ и „Send my love (to your new lover)“.

Станува збор за трет студиски албум благодарение на кој пејачката доби дури пет Греми награди, вклучувајќи ја и наградата за албум на годината, а кога го прими ова признание, Адел и оддаде почит и на својата колешка Бијонсе, која исто така беше номинирана.

Во последно време, името на Адел во јавноста се споменуваше во многу прилики, меѓутоа, за пејачката можеше да се слушне и прочита за сѐ, освен за музика. 

Најпрво главна тема беше нејзиниот развод, а потоа и таинствените мажи со кои Адел беше видена во јавноста, па се до нејзиното губење на килограми, поради што таа денеска изгледа речиси непрепознатливо.

Слични објави

Утре е „Свети Игнат“: Каков ќе ви биде утрешниот ден, таква ќе ви биде цела година

Слободен печат

Славниот актер се запушти до непрепознатливост: Фановите се загрижени! (ФОТО)

Igor

Четири работи кои ќе ги сфатите дури откако ќе станете родители

Еспресо

Пејачката Адријана Кеш се „соблече“ на Инстаграм (ФОТО)

Igor

Палави слонови: Избегале од циркус за да си играат во снегот (ВИДЕО)

Еспресо

Научниците ги открија здравствените придобивки од редовниот секс

Igor

Остави Коментар

6 + седумнаесет =

Слични објави

Ќе ви се насолзат очите: Весна Бејби не сака да се сети на утрото, 16 октомври, 2007 година (ФОТО)

Igor

Лајонел Ричи на својата ќерка Софија не ѝ препорачува кариера во шоубизнисот!

Еспресо

И после толку години љубов УСПЕВА ДА ЈА ВООДУШЕВИ: Еве што и подарил Боба на Брена за роденден (ФОТО)

Igor

Доење во време на коронавирус: Дали мајката може да го зарази бебето преку мајчиното млеко?

Еспресо

Луна Џогани за првпат ги покажа НОВИТЕ гради: Погледнете колкаво деколте има сега(ФОТО)

Igor

И Џенифер Лопез може да згреши: Овој фустан ни нејзе не ѝ стои добро (ФОТО)

Igor